Nowy sprzęt ratowniczy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

ostatnia zmiana: 16.10.2018

16 października przedstawiciele OSP Leszno, OSP Zaborów i OSP Czarnów odebrali z rąk Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka i Przewodniczącego  Rady Gminy Lesława Kuczyńskiego wyposażenie i urządzenia ratownicze.

Sprzęt i wyposażenie zakupione w ramach Funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości został przekazany umową darowizny jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Leszno.

W ramach realizacji zadania w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem zakupiono sprzęt i wyposażenie ratownicze na ogólną kwotę 31 212, 13 zł. Kwota dofinansowania Ministerstwa Sprawiedliwości wyniosła 30 900,00 zł tj. 99% ogólnej kwoty wydatków, pozostałą kwotę wydatków pokryła gmina Leszno.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie otrzymała plandekę wielofunkcyjną, agregat prądotwórczy, zestaw pokrowców ochronnych, przenośny zestaw oświetleniowy, parawan ochronny i pilarkę spalinową do drewna.

Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborowie przekazano plandekę wielofunkcyjną, zestaw podpór i klinów, zestaw pokrowców ochronnych i przenośny zestaw oświetleniowy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnowie otrzymała torbę ratowniczą, w skład której wchodzi plecak medyczny PSP R-1 Florian, nosze typu deska, zestaw szyn Kramera, żele chłodzące na oparzenia, a także defibrylator.

- Życzę wam, żeby ten nowy sprzęt służył dobrze i długo. Mam nadzieję, że nowe wyposażenie przyczyni się nie tylko do poprawy skuteczności przeprowadzania akcji ratowniczych, ale poprawi też wasz komfort pracy – powiedział do strażaków Wójt Gminy.