Piknik Historyczny w Lipkowie

ostatnia zmiana: 22.05.2018

Wszystkich, którzy długi, majowy weekend postanowili spędzić w domu, zapraszamy na piknik historyczny, który odbędzie się 26 maja 2018 r. na Polanie Rekreacyjnej w Lipkowie.

Serdecznie zapraszamy na piknik historyczny, który odtworzy klimat wydarzeń, zapisanych na kartach „Trylogii”. Głównym punktem imprezy będzie inscenizacja pojedynku podpułkownika kozackiego Jurko Bohuna z imć Panem Michałem Wołodyjowskim.  Na jeden dzień polana w Lipkowie zamieni się w wielkie widowisko historyczne. Dzięki grupie historycznej „Sarmackie Dziedzictwo” goście pikniku będą mogli poznać dawne zwyczaje szlacheckie, podziwiać stroje z epoki i posłuchać opowieści, jak to w owych czasach bywało. Oprócz tego czas umilą pokazy konne w wykonaniu Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko - Pomorskiego Zobaczą państwo prezentację w siodle, zmagania turniejowe, szarżę husarii i gonitwę do pierścienia. Oprawę muzyczną zapewni nam zespół muzyki renesansowej "Fleurdelis".

Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia warsztatów prezentujących dawne rzemiosła. Będzie możliwość spróbowania swoich sił w garncarstwie, tkactwie oraz wybijaniu monet i czytanie fragmentów „Trylogii”

Zapraszamy na spotkanie z „żywą historią”.

Jak dojechać do Lipkowa?

Dojazd drogą powiatową nr 4126W (Izabelin-Lipków-Stare Babice) lub z Warszawy autobusem podmiejskim linii 714 – przystanek „Lipków-Muzeum” oraz komunikacją lokalną linii: L-6, L-7 i L-18.