Podsumowanie akcji Ferie 2013 w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 15.02.2013
 

„Ferie 2013” w Gminie Leszno

Wiosenna aura tegorocznych ferii zimowych zmusiła nas do rezygnacji z niektórych zimowych uciech, ale nie było to przeszkodą do dobrej zabawy i odpoczynku. Dwa autokary finansowane przez Gminę Leszno woziły dzieci i młodzież na lodowisko, do kina, rozgrywki sportowe i powiatowe atrakcje w Gościńcu – Julinek pod nazwą „Zima w Lesie”. Tutaj dzieci i młodzież mogła skorzystać z warsztatów garncarskich, przejażdżek wozami oraz ujeżdżania koni i kucyków. Dla chętnych były konkursy z nagrodami: taneczny i strzelania z pistoletu pneumatycznego do celu. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni powiatowymi gadżetami, a wszyscy pozostali – drobnymi upominkami od organizatorów.

Oprócz wyjazdów na lodowisko do Sochaczewa odwiedziliśmy także Centrum Kultury w Błoniu, gdzie wszyscy chętni mogli obejrzeć film pt. „Ralf Demolka”. Dla fanów sportu, a w szczególności siatkówki dobrą okazją do realizacji swoich pasji był turniej siatkówki organizowany w Zaborowie. W turnieju wzięły udział drużyny ze wszystkich gminnych świetlic, a pierwsze miejsce wywalczył skład z Leszna.

Zimowe spotkanie z teatrem dla najmłodszych, które organizujemy w czasie ferii w Świetlicy w Lesznie, również i tym razem przyciągnęło dużą ilość dzieci chętnych do interaktywnej zabawy z aktorami. Bajkę pt. „Przygody Kota Filona” obejrzało ponad 150 pociech ze świetlic i przedszkoli gminnych.

Uzupełnieniem wyjazdów były gry i zabawy w sali – tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, gry play stadion, konkursy plastyczne i tenisa stołowego.

Aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży w czasie akcji „Ferie 2013” na pewno pozwolił odpocząć od nauki, a jednocześnie nabrać sił na powrót do szkoły.

Dziękujemy za pomoc w organizacji ferii P. J. Żychlińskiemu – Staroście PWZ oraz P. A. Cieślakowi – Wójtowi Gminy Leszno.

                                                                                                                                                                                                                   K.Z.


Galeria zdjęć z wydarzenia

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010