Podsumowanie wyników sportowych rywalizacji międzyszkolnej PWZ

ostatnia zmiana: 29.06.2016

24 czerwca na terenie Parku Rozrywki Julinek odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano wyniki sportowe rywalizacji międzyszkolnej w powiecie warszawskim zachodnim w roku szkolnym 2015/2016.

W spotkaniu, prowadzonym przez Starostę Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego i Radosława Karpińskiego – Głównego Specjalistę ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji PWZ, uczestniczyli przedstawiciele samorządów gmin, dyrektorzy szkół i ośrodków sportowych, a także nauczyciele wychowania fizycznego. Gminę Leszno reprezentował nauczyciel WF Filip Bąk.

Spotkanie było okazją do podsumowań i wymiany doświadczeń środowiska sportowego w naszym powiecie. Wręczono statuetki przyznane w pięciu kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, najlepsze gminy wśród szkół podstawowych, najlepsze gminy wśród szkół gimnazjalnych. Nasza gmina zdobyła II miejsce w kategorii gimnazjów i III miejsce w kategorii najlepszych gmin wśród szkół gimnazjalnych.

W minionym roku szkolnym Powiat zorganizował 65 imprez: 25 w szkołach podstawowych, 25 w szkołach gimnazjalnych i 15 w ponadgimnazjalnych. Przy organizowaniu zawodów powiatowych korzystano z obiektów sportowych gmin: Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, Łomianki, Błonie i Leszno.

Klasyfikacje szkół dostępne na www.pwz.pl w zakładce "komunikaty organizacyjne".