Poszukiwani wolontariusze Szlachetnej Paczki

ostatnia zmiana: 16.08.2017

SZLACHETNA PACZKA to znany, ogólnopolski wolontariat organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Pomysłodawcą projektu jest ks. Jacek Stryczek. – Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo – mówi. – Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi.

Dzięki pracy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w ubiegłorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Nie ma Paczki bez wolontariuszy!

To od wolontariuszy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. Na terenie całego województwa mazowieckiego poszukiwanych jest ponad 2400 wolontariuszy do Paczki i 350 do Akademii.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI  docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. SuperW Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To wyzwanie okazuje się bardzo satysfakcjonujące, bo aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Kandydaci mogą się zgłaszać do września. Warto się jednak spieszyć. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie. By zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie.

Zostań SuperW SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Gminie Leszno!