Powiat Warszawski Zachodni nagrodzony tytułem Lidera Gospodarki

ostatnia zmiana: 03.10.2011
 

Powiat Warszawski Zachodni zdobył tytuł  Lidera Gospodarki w prestiżowym plebiscycie Euro - Powiat organizowanym przez Fundację Gospodarczą Euro – Partner. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Wicepremiera Waldemara Pawlaka, Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. 

Uroczysta gala z wręczenia certyfikatów i statuetek odbyła się 16 września 2011 r. w Muzycznym Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie Polskiego Radia. Nagrodę dla naszego powiatu odebrał Wicestarosta Paweł Białecki, który był inicjatorem i pomysłodawcą udziału w konkursie.

Celem Plebiscytu  jest promocja i reklama najlepszych  jednostek samorządowych - Liderów w następujących kategoriach: prezydent roku, wójt roku, gmina roku, burmistrz roku oraz miasto roku. Ponadto przyznawane są tytuły liderów w następujących dziedzinach: gospodarka, przedsiębiorczość, rolnictwo, ekologia, służba zdrowia i opieka społeczna, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, sport, turystyka, agroturystyka. W kategorii gospodarka Powiat Warszawski Zachodni został nagrodzony statuetką oraz certyfikatem dla Powiatu spełniającego wymagania najlepszego powiatu Unii Europejskiej. Certyfikat przyznano na podstawie oceny dotychczasowych osiągnięć samorządu. Plebiscyt Euro - Powiat  to wybór starostw powiatowych, które potrafią zadbać o swoich mieszkańców, są przyjazne wobec firm i instytucji działających na swoim terenie. Powiatów, które skutecznie tworzą warunki zachęcające nie tylko inwestorów, ale również mieszkańców do zamieszkania na swoim terenie. Kapituła Plebiscytu w skład, której wchodzą profesorowie ekonomii, przedstawiciele izb rzemieślniczych i stowarzyszeń biznesowych woj. mazowieckiego, przedstawiciele z urzędów: Marszałkowskiego i Wojewódzkiego oceniali sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych, rozwój infrastruktury, komfort życia mieszkańców, aktywności władz lokalnych i wiele innych czynników. 

 

 

 

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010