Powiat warszawski zachodni „Stolicą Kultury Mazowsza”

ostatnia zmiana: 16.01.2018
 

Powiat Warszawski Zachodni w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego otrzymał tytuł „Stolica Kultury Mazowsza 2018” i 100 tysięcy złotych na organizację wydarzeń kulturalnych.

Konkurs „Stolica Kultury Mazowsza” pozwala na zaprezentowanie bogactwa kulturowego powiatu oraz jego promowanie. Koncerty, przeglądy, rekonstrukcje bitew, wieczory poetyckie, konkursy, festyny rodzinne sprawiają, że zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający powiat warszawski zachodni goście mogą poznać ten region, jego historię, dorobek artystyczny i lokalnych twórców. Komisja konkursowa doceniła bogactwo i różnorodność  imprez organizowanych na terenie powiatu oraz fakt, że planowane wydarzenia wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, a organizatorzy uwzględniają uwarunkowania historyczne, geograficzne i lokalne tradycje.

Rok 2018 pod egidą Stolicy Kultury Mazowsza 2018 będzie obfitował w wydarzenia kulturalne  organizowane we wszystkich gminach powiatu. Wśród imprez zaplanowanych na ten rok znajdują się też te, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń – festiwal Nauka-Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego czy też Festiwal Folkloru w Ożarowie Mazowieckim.

Ten zaszczytny tytuł jest niewątpliwie ogromnym sukcesem nie tylko powiatu, ale także wszystkich tych, którzy się do niego przyczynili, a są nimi włodarze gmin, dyrektorzy instytucji kultury, stowarzyszenia, firmy i lokalni artyści. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Fot. Marcin Łada i Iwona Kołodyńska-Adamczyk

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010