Powiatowy Dzień Strażaka w Lesznie

ostatnia zmiana: 23.05.2017
 

Dnia 11 maja w Lesznie zorganizowano obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lesznie, następnie zebrani, w towarzystwie pocztów sztandarowych i orkiestry dętej z OSP Błonie, przeszli ulicami Leszna na plac przed urzędem gminy, gdzie zorganizowano dalszą część uroczystości.

Mszę św. koncelebrowali Kapelan Powiatowy PSP i OSP ks. Prałat Tadeusz Jaworski i Proboszcz Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Lesznie ks. Piotr Paweł Laskowski.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz strażackich: Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Zbigniew Rafalski, a także Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Powiecie Warszawskim Zachodnim druh Andrzej Wasilewski. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych, wśród nich Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak oraz Radni Gminy Leszno.

Na placu odbyła się uroczysta zbiórka pocztów sztandarowych i pododdziału PSP. Dowódcą uroczystości był kpt. Michał Prochenka, a dowódcą pododdziału mł. bryg. Sławomir Surowski. Po wciągnięciu flagi na maszt i odegraniu Hymnu Narodowego wszystkich gości i strażaków powitał Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Zbigniew Rafalski. Podczas uroczystości wręczono wyróżniającym się strażakom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia i medale.

W imieniu władz samorządowych powiatu podziękowania za ofiarną służbę złożył Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, który podkreślił, że strażacy cieszą się szczególnym szacunkiem społecznym.

Wójt Gminy Leszno  podziękował Komendantowi Powiatowemu PSP za zorganizowanie strażackiego święta na naszym terenie. Zaznaczył także, że w gminie Leszno strażacy cieszą się dużym szacunkiem i poważaniem.

Tekst i fot. MŁ 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010