Powitanie Wiosny w Łubcu – relacja

ostatnia zmiana: 12.04.2017
 

W piękną kwietniową sobotę powitaliśmy wiosnę w świetlicy w Łubcu. Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się pierwszymi promieniami słońca. Marcin i Eliza Chodorowscy z Fundacji KiM wprowadzili nas w tajniki wiedzy dotyczącej ptasich gniazd, następnie krok po kroku uczyliśmy się jak zbudować budkę lęgową, zabezpieczoną przed drapieżnikami. Rodziny biorące udział w wydarzeniu zbudowały łącznie 15 domków, które zawisną w domowych ogródkach.

W świetlicy Opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu poprowadzili warsztaty, podczas których powstały piękne ozdoby świąteczne. Dziękujemy wszystkim organizatorom za wspaniałe wiosenne popołudnie, spędzone w doborowym towarzystwie. Mamy także nadzieję, że ptasi lokatorzy szybko się wprowadzą do nowych domków.

Już 22 kwietnia zapraszamy do Łubca na Rajd Nordic Walking i ognisko z kiełbaskami.

Edyta Przybysławska

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Świetlicę w Łubcu, Fundację Promocji Rekreacji KiM, Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu oraz Świetlicę w Zaborowie.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010