Przywrócenie posterunku policji w Lesznie

ostatnia zmiana: 01.07.2016

W dniu dzisiejszym (1 lipca 2016 r.),  po około dwóch latach od zamknięcia, otwarto ponownie posterunek policji w Lesznie. W skromnej uroczystości uczestniczyli: młodszy inspektor Hubert Kowalczewski – Zastępca Komendanta Stołecznego Policji, podinspektor Tomasz Szachowski – Komendant Powiatowy Policji dla PWZ, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Zastępca Wójta Grzegorz Banaszkiewicz, Wicestarosta Paweł Białecki oraz policjanci z Leszna i Komendy Powiatowej w Starych Babicach.

Komendant Hubert Kowalczewski odczytał list inspektora Roberta Żebrowskiego Komendanta Stołecznego Policji skierowany do Komendanta Powiatowego Policji dla PWZ. W liście tym inspektor Robert Żebrowski wyraził przekonanie, że reaktywacja posterunku zwiększy dostęp mieszkańców do policji, co wpłynie na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Zapewnił, że priorytetem dla policji jest bezpieczeństwo, a także przekonanie obywateli do tego, że w każdej sprawie mogą zgłosić się do swojego dzielnicowego, udać się na posterunek policji, gdzie otrzymają profesjonalną pomoc.

Wójt Andrzej Cieślak w imieniu mieszkańców podziękował za przywrócenie posterunku w Lesznie i powiedział, że jego reaktywację przyjmuje z dużą satysfakcją.

W związku z planowanym przekształceniem posterunku w komisariat, w nadchodzących latach zostanie wybudowany nowy obiekt dla policji.