Publiczne Przedszkole w Lesznie na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej

ostatnia zmiana: 26.11.2018
 

W dniu 09 listopada br. w Publicznym Przedszkolu „Akademia Pod Modrzewiem”, prowadzonym przez Stowarzyszenie Rozwoju Macierzysza, został przeprowadzony Przegląd Piosenki Patriotycznej w ramach obchodów 100- letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem przeglądu było przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci a także uczczenie 100-letniej rocznicy.

W przeglądzie udział wzięły m.in. dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 im. „Leśnych Skrzatów” w Lesznie. Wybrane dzieci z grupy V i IX, wraz z paniami,  przygotowały trzy piosenki o tematyce patriotycznej, „Przybyli Ułani”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Ja to mam szczęście”. Wspierane przez Panią Dyrektor Małgorzatę Superek oraz Panie Magdalenę Marinković i Annę Rutkowską, dzieci przepięknie wyśpiewały swoje konkursowe piosenki na „przedszkolnej scenie” w sali gimnastycznej Publicznego Przedszkola „Akademia Pod Modrzewiem”. Wyjątkowość imprezy oraz miłość do barw ojczystych, uświetniły stroje w barwach narodowych. Z przeglądu dzieci przywiozły wiele radości, garść słodyczy, pamiątkowe odznaki oraz dyplom i statuetkę dla przedszkola. To kolejne, ważne wydarzenie w życiu naszych przedszkolaków, które na długo pobrzmiewać będzie w uszach słowami piosenki: „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką małą i chłopakiem (…)”

Anna Rutkowska


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010