Puchar Świata Karate Shotokan WSF dla Jakuba Dobrzyńskiego

ostatnia zmiana: 21.11.2017
 

Jakub Dobrzyński, zawodnik RENSEI Karate, a jednocześnie członek kadry Polski WSF - zdobył Puchar Świata w konkurencji kumite (walki) w czeskich Pardubicach!

W dniach 16-19.11.2017, w czeskich Pardubicach, odbyły się dwa międzynarodowe turnieje karate. Najpierw 9TH WSF European Shotokan Karate Championships (Mistrzostwa Europy), a następnie 9TH WSF World Shotokan Karate Cup (Puchar Świata).

W zawodach tych uczestniczyli reprezentanci 24 państw, a wśród reprezentantów Polski - POLAND WSF, znalazł się, odnoszący sukcesy na arenie krajowej, zawodnik RENSEI Karate Dojo -  Jakub Dobrzyński. Podczas zawodów 9TH WSF European Shotokan Karate Championships (piątek, 17-11-2017), w konkurencji WKF Kumite, Jakub otarł się o finał. Puchar Świata Karate Shotokan WSF okazał się szczęśliwszy dla zawodnika. Najpierw w konkurencji KATA indywidualne wywalczył 3. miejsce (przegrany pojedynek o finał z innym polskim reprezentantem, zawodnikiem Bushi-Do Bydgoszcz, Kevinem Sobota). Potem w konkurencji WKF Kumite, pokonując w pojedynku o 3. miejsce reprezentanta Rumuni, dorzucił brązowy medal. W konkurencji Shobu Ippon Kumite w decydującej fazie walk, Jakub trafił w półfinale na zawodnika Turcji. Zdeterminowany, głodny sukcesu którego na tych zawodach był kilkukrotnie tak blisko, bardzo szybko rozprawił się z Turkiem. Cała walka trwała krótko, ok. 10 sekund. Ale finał, z reprezentantem Czech, nie należał do łatwych. Pomimo przeciwności – m. in. urazu nosa – Jakub został zwycięzcą konkurencji Shobu Ippon Kumite na 9TH WSF World Shotokan Karate Cup.

Trzeba przyznać, że start w takich zawodach pokazał, że nie odstajemy od najlepszych zawodników innych państw, nasza szkoła trenerska jest na najwyższym poziomie, a nasi zawodnicy mogą walczyć z najlepszymi jak równy z równym. Olbrzymie dzięki za przygotowanie do zawodów dla senseia Witka i senseia Daniela.

 

Tego samego dnia, 19-11-2017, w Legnicy odbyły się międzynarodowe zawody karate – XVIII Cuprum Cup – International Karate - Polish Open. W zawodach tych klub RENSEI reprezentował Kasper Szubski.

W konkurencji KATA indywidualne chłopców 9 lat, Kasper, po trzech wygranych jednogłośnie na punkty (5:0) pojedynkach eliminacyjnych, w półfinale został troszkę skrzywdzony przez sędziów, którzy werdyktem 3:2 wskazali zwycięstwo przeciwnika, a tym samym pozbawili naszego zawodnika walki finałowej. Pozostała więc walka o 3. miejsce i ten pojedynek Kasper rozstrzygnął na swoją korzyść.

Kasper startował również w konkurencji KATA indywidualne chłopców 10 lat i otarł się o podium. Niestety, w najważniejszych pojedynkach tej konkurencji, najpierw w półfinale przegrał z zawodnikiem z Kuwejtu, a w walce o brązowy medal musiał uznać wyższość Anglika. Brązowy medal na tak trudnych zawodach to olbrzymi sukces Kaspra.

Obaj zawodnicy na co dzień trenują w sekcjach karate w Zaborowie oraz w Borzęcinie Dużym. Wszystkich chętnych, dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na treningi do hali sportowej w Zaborowie:

wtorek

grupa początkująca i białe pasy – 17:00-17:45

pasy kolorowe – 17:45-18:45

pasy brązowe i czarne – 18:45-19:15

 

czwartek

grupa początkująca i białe pasy – 18:00-18:45

pasy kolorowe i brązowe – 18:45-19:45

trening indywidualny dla kadry  – 19:45-20:00

 

Wszelkich informacji udziela sensei Daniel Kucharski: tel. 602 525 271

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010