Relacja z 24. Finału WOŚP w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 30.09.2016

Wielki sukces XXIV Finału WOŚP-u w Gminie Leszno!

Po raz kolejny pokazaliśmy, że RAZEM możemy zdziałać więcej! W Lesznie prawie podwoiliśmy kwotę zbiórki z zeszłego roku, osiągając niesamowity wynik 26 174zł (w tym z licytacji 14 233 zł, m. in. koszulki Roberta Lewandowskiego z autografem, którą sprzedaliśmy za 8 000zł).

W Zaborowie pierwsza orkiestrowa akcja przyniosła również rewelacyjny skutek w postaci kwoty 10 138zł (w tym 4 140zł z licytacji).

Globalna kwota w Gminie Leszno to 36 312zł. Na tę kwotę składa się kwesta wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za dobre serce i chęć pomocy innym. Tym razem w Lesznie kwestowali: Weronika Ploch, Julia Hałubicka, Gabriela Krupa, Emmanuel Trojanowski, Rafał Bartczak, Hubert Jaczyński, Agata Liszkiewicz, Zuzanna Krzywiec, Sebastian Michalski, Norbert Kamiński, Maja Morkowska, Zuzanna Tomaszewska, Kinga Ziółkowska, Daniel Jaworski, Wiktoria Wisnowska, Paulina Czyrka, Anna Olędzka, Katarzyna Grajewska i Kinga Bień.

W Zaborowie kwestowali: Jakub Latoszek, Magdalena Pytlakowska, Aleksandra Forysiak, Marta Wdowiarek i Dorota Cieślak.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestnikom naszej orkiestrowej imprezy za udział w licytacjach, szczodre serca i hojność. Pokazali nam, że dawanie jest bardziej przyjemne niż otrzymywanie i nie szczędzili pieniędzy na zakup przedmiotów i gadżetów podarowanych przez naszych sponsorów i darczyńców, którymi między innymi są:

Pan Andrzej Cieślak  - Wójt Gminy Leszno, ks. Dominik Miller - Proboszcz Starokatolickiej Parafii Mariawitów w Lesznie, Pani Dorota Górecka - Radna PWZ, Świetlica w Lesznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu, Firma Explopedia z Grądów, Firma Smoke Story Group, Państwo Bożena i Mirosław Śliwińscy, Pani Iwona Lewandowska, Pani Grażyna Falkowska - Radna Gminy Leszno, Pani Alicja Juszczak, Pani Anna Szpinalska, Pani Elżbieta Wolska, Pan Marcin Pińkowski, Pani Katarzyna Kuba, Pan Marcin Mandes, Pani Agnieszka Stanicka, Pani Małgorzata Lanota, Pan Roman Krakowiak, Pani Urszula Popławska, Pani Ewa Grot - Radna Gminy Leszno, Pani Lila Morkowska, Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie, Przedszkole w Zaborowie, Centrum Zdrowia Medicor, dr. Radosław Suchner, Karczma Zaborów, Fit Dietetyk Jacek Kłębowski, Twój Salon Urody w Lesznie, Salon Urody w Zaborowie, Salon Fryzjerski Pani Jolanty Kajak w Wojcieszynie, Szkoła Tańca Kamili Kajak, Pani Elżbieta Ostrowska Łysak, Pani Agnieszka Kajak, Pani Anna Połeć, Pan Tomasz Denis oraz Pani Teresa Kardas.

W Świetlicy w Lesznie w programie artystycznym wiele zespołów i grup artystycznych znakomicie bawiło naszą orkiestrową publiczność. Wspólnie przeżyliśmy podróż do Grecji, zachwyciły nas tańce meksykańskie, toka - toka, jazzowe i rock&roll. Zwieńczeniem programu był teatr iluzji uwielbiany przez dzieci oraz hity polskiego i światowego rocka w wykonaniu gwiazdy wieczoru - zespołu Deck Over. Serdecznie dziękujemy za piękne prezentacje grupie tanecznej z Publicznego Przedszkola w Zaborowie, grupie artystycznej z ŚDS w Łubcu, grupie tanecznej "Logopedica", formacji tanecznej Flexi Dance ze Świetlicy w Lesznie, Parze tanecznej klasy A - Katarzynie Wołowiec i Miszy Steciukowi, duetowi gitarowemu - Oliwii i Igorowi oraz grupie artystycznej Twórczego Przedszkola w Lesznie.

W Straży w Zaborowie wspólne granie z WOŚP uświetniły swoimi występami nasze uzdolnione dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych, Przedszkola i Świetlicy w Zaborowie. Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za profesjonale przygotowanie programu artystycznego. Instruktorom tańca oraz ich uczniom Natalii i Jakubowi ze Szkoły Tańca FLEXI DANCE, którzy zachwycili wszystkich swoimi pokazami. Ponadto dziękujemy Pani Wioletcie Dziedzic oraz duetowi Wiola i Dawid za niezwykle charyzmatyczne prowadzenie tegorocznego finału oraz oprawę artystyczną, która wprowadziła do OSP Zaborów niepowtarzalny nastrój. Na zakończenie zagrał zespół BEFORE, któremu również serdecznie dziękujemy. Pierwszy zaborowski finał WOŚP został zorganizowany dzięki Paniom Radnym Ewie Latoszek i  Mariannie Malarowskiej.

Dziękujemy pracownicom Banku PEKAO SA w Lesznie za przeliczenie wszystkich zebranych środków pieniężnych.

Tradycyjne "Światełko do nieba" ufundowane przez Wójta Gminy Leszno - Pana Andrzeja Cieślaka w tym roku wyglądało bardzo spektakularnie i rozbłysło w Lesznie i w Zaborowie (za sprawą strażaków z OSP Zaborów). Ci co nie dotrwali do końca orkiestrowej imprezy mogli je podziwiać z okien i balkonów swoich domów. Do zobaczenia za rok!

Z gorącymi pozdrowieniami dla wszystkich Fanów WOŚP-u,

Organizatorzy XXIV Finału