Zawodniczka z Leszna najlepsza wśród Polek w Półmaratonie!

ostatnia zmiana: 26.08.2016
 

21 sierpnia odbył się VI Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego. Bieg rozpoczął się o godz. 10:00 w Błoniu, a metę wyznaczono tradycyjnie w Borzęcinie Dużym. Najlepsza wśród Polek okazała się zawodniczka z gminy Leszno- Agnieszka Kowalczyk, która dała się wyprzedzić tylko dwóm zawodniczkom z Kenii i zdobyła trzecie miejsce wśród kobiet biegnących w półmaratonie.

 

Trasa półmaratonu o dł. 21,097 przebiegała przez 4 gminy powiatu: Błonie, Leszno, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Z zawodnikami współdziałało  wielu wolontariuszy, którzy pomagali na punktach, dostarczając wodę i napoje izotoniczne. Wśród wolontariuszy byli także strażacy z OSP naszej gminy. Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc!

Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego jest wspólnym projektem Powiatu Warszawskiego Zachodniego i gmin: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice, Kampinos i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bieniewiczanka” z Bieniewic. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego i Wojewoda Mazowiecki. Starterem Półmaratonu był Starosta WZ Jan Żychliński. Na starcie wspominano postać Zygmunta Karlickiego, wieloletniego wychowawcy młodzieży, który obecny był zawsze na tej imprezie. Chwilą ciszy uczczono Jego pamięć.

W półmaratonie wystartowało 550 zawodników. Zwyciężyli biegacze  z Kenii: 1m. Abel Kibet Rop, który pobił rekord trasy (1 godz. 6 minut i 14 sek.), 2m. Hilary Kimajo, 3m. Andriej Starżyński z Ukrainy. Najlepszym zawodnikiem wśród Polaków był Maciej Gałązka z Garwolina (5m.). Wśród Pań również zwyciężyły Kenijki: Margaret Muringi przed Christine Oigo. Trzecie miejsce wywalczyła wspomniana na wstępie zawodniczka z Leszna Agnieszka Kowalczyk. Na punktowanych miejscach dobiegli również inni reprezentenci Leszna - Maciej Sulik (miejsce 21 open) oraz Tomasz Kłudkiewicz (miejsce 32 open). Serdecznie Gratulujemy!

 

Tekst : M.Ł.
Foto : M.Ł i M.T. 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010