"Śluby Panieńskie" w Lesznie

ostatnia zmiana: 25.04.2016

17 kwietnia na scenie Świetlicy w Lesznie wystawiono sztukę „Śluby Panieńskie czyli Magnetyzm Serca” opracowaną przez uczniów i nauczycieli gimnazjum na podstawie tekstu Aleksandra Fredry.

W niedzielny wieczór Świetlica zamieniła się w prawdziwy teatr. Przy wejściu miłe dziewczęta rozdawały programy, widzowie mogli obejrzeć wystawę zdjęć związanych ze spektaklem i skorzystać z małej kawiarenki. Sztukę podzielono na kilka aktów, a jeden z młodych aktorów na kolejne części spektaklu wzywał starodawnym dzwonkiem. Sztuka budziła duże zainteresowanie widzów, tym bardziej że grali w niej zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Poradzili sobie doskonale. Okazało się, że humor z czasów Fredry jest nadal aktualny i publiczność dobrze się bawiła.

Reżyserem spektaklu była Pani Ewa Skórska (pracująca na co dzień w bibliotece Gimnazjum), która odgrywała także rolę Gustawa. Wywiad z Panią Ewą Czytelnicy znajdą w kolejnym wydaniu Informatora Gminnego. A dziś zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.