Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Lesznie

ostatnia zmiana: 26.10.2018

W sobotnie popołudnie, 20 października, zaszczyciła nas swoją obecnością Anna Kamińska, pisarka, dziennikarka i autorka reportaży prasowych, której największą sławę przyniosły głośne książki biograficzne „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” i „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”.  Pisarka opowiedziała zgromadzonym o okolicznościach powstawania jej książek, procesie gromadzenia materiału informacyjnego, rozmowach z ludźmi, którzy znali jej bohaterów. Anna Kamińska jest również autorką zbioru czternastu prawdziwych historii osób adoptowanych, poszukujących swoich biologicznych rodzin – „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych”. Zapytana o następne swoje książki zdradziła, że będzie to biografia „mężczyzny, który dużo dla nas wszystkich zrobił”. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać. Spotkanie z naszym Gościem możliwe było dzięki dofinansowaniu Instytutu Książki w ramach działającego aktywnie od 2014 r. w lesznowskiej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

Mirka Dymek