Spotkanie Kombatantów w Julinku

ostatnia zmiana: 15.09.2017

12 września na terenie Gościńca Julinek odbyło się spotkanie kombatantów z terenów Powiatu Warszawskiego Zachodniego z przedstawicielami władz samorządowych gmin i powiatu. Organizatorem spotkania był Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński.

W spotkaniu uczestniczyło około 60 osób. Obecni byli m.in. Janusz Orsik – Przewodniczący Rady ds. Kombatantów przy Staroście PWZ i Prezes Koła ŚZŻAK w Ożarowie Mazowieckim, Komandor Stanisław Piasecki – Prezes Koła Związku Kombatantów RP Byłych Więźniów Politycznych i Osób Represjonowanych w Ożarowie Maz., Wiktor Kacprzak – Prezes Koła ŚZŻAK w Błoniu i inni członkowie kół kombatanckich z terenu powiatu. Na spotkaniu władze samorządowe reprezentowali: Starosta Jan Żychliński, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz, Wiceburmistrz Błonia Marek Książek, Zastępca Wójta Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz. Obecni byli także: Dyrektor PCPR Barbara Gębala, Dyrektor KPN Mirosław Markowski i Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. Kombatantów – Zbigniew Czaplicki.

– Są dni kiedy czcimy naszych bohaterów, są dni kiedy również możemy spotkać się razem, aby porozmawiać o wszystkich sprawach i pośpiewać piosenki patriotyczne. Życzę wszystkim miłych wrażeń – powiedział Starosta, rozpoczynając spotkanie.

W imieniu kombatantów za organizację spotkania podziękował Henryk Ratyński ze ŚZŻAK – Dziękujemy za to, że możemy tu co roku spotykać się w dużej grupie. Niestety jest nas coraz mniej, często zatem wspominamy podczas spotkań kolegów, którzy już odeszli. Łączą nas wspólne wspomnienia i doświadczenia wojenne.

Spotkanie wypełniły wspólne rozmowy przy stole, chętnie również śpiewano piosenki z Powstania Warszawskiego i z repertuaru AK Grupy „Kampinos”. Spotkanie ubarwili muzyką Jan Jaworski, grający na gitarze i Waldemar Dąbrowski – na instrumentach klawiszowych.

Tekst i fot. MŁ