Stulecie niepodległości w Publicznym Przedszkolu w Zaborowie

ostatnia zmiana: 07.12.2018
 

Obchody związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w Przedszkolu Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie to przede wszystkim prawdziwe święto radości, wolności i szacunku do swojej Ojczyzny, oraz do ludzi, którzy ją tworzą. Wchodząc tego dnia do przedszkola wyczuwało się już od progu ten wyjątkowy klimat. Biało – czerwone barwy były widoczne na każdym kroku.

Uroczysty apel zaczął się punktualnie o godzinie 11. Biało – czerwone serca powiewały radośnie nad głowami zebranych. Dookoła dominowały kolory narodowe. Wszystkie  przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, każdy z nich w tym wyjątkowym dniu zaprezentował swoją własną, indywidualną wersję „stroju patriotycznego”. To, co łączyło wszystkich bez wyjątku, to: elegancja i wyjątkowy styl. Nawet najmłodsi doskonale wiedzieli z jakiej okazji tu przybyli „Polska” , „ Święto Polski” – odpowiadały radośnie maluszki. Koledzy i koleżanki z grup najstarszych chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat symboli narodowych, oraz przypomniały o czym należy pamiętać podczas śpiewania hymnu państwowego.

O godzinie 11.11 w całym przedszkolu zabrzmiał Hymn Narodowy. Całe przedszkole wypełniło się radosnym i donośnym śpiewem. W ten sposób Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie aktywnie włączyło się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu we wspólnym śpiewaniu czterech zwrotek hymnu.

Kolejnym punktem uroczystości był „Pokaz mody patriotycznej”. Na specjalnie przygotowanym biało – czerwonym wybiegu przedszkolaki miały szansę zaprezentować wszystkim zebranym przygotowany strój. Był ogrom radości. Dzieci odważnie kroczyły po wybiegu. W pokazie królowały białe, eleganckie koszule, czerwone spódniczki oraz odświętne spodnie. Piękna postawa przedszkolaków, oraz ich zaangażowanie zostały nagrodzone przez samą  Dyrektor przedszkola p. Katarzynę Oleksiewicz, która z uśmiechem wręczała  swoim przedszkolakom pamiątkowe flagi. Dzieci na koniec spontanicznie zaczęły nimi machać i śpiewać dla Polski i Polaków symboliczne „100 lat”. Ten gest uwieńczył całą uroczystość dając poczucie, że dzisiejsza uroczystość była świętem wszystkich Polaków – tych najmłodszych i tych odrobinę starszych, wszystkich bez wyjątku.

Na pamiątkę tych wydarzeń na terenie przedszkola zostało posadzone symboliczne Drzewo Pamięci.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010