Sukcesy młodziutkich tenisistek z Leszna

ostatnia zmiana: 19.10.2015
 

Drużynowe Mistrzostwa Polski Skrzatek na zakończenie bardzo udanego sezonu dla młodziutkich tenisistek z Leszna.

 

Karolina Grzeszczuk i Kinga Ziółkowska będą reprezentowały Klub Sportowy „Tennis Life” w wojewódzkich eliminacjach Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek, które zostanę rozegrane pod koniec października. Obie tenisistki sklasyfikowane w pierwszej setce rankingu Polskiego Związku Tenisowego nie są bez szans na sprawienie nam miłej niespodzianki. Ich rywalkami będą zawodniczki z czołowych warszawskich klubów tenisowych, rywalem może też być groźna drużyna z Radomia.

Kinga i Karolina  mogą w spokoju przygotowywać się do sezonu halowego.
W nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia sportowe (wicemistrzostwo Mazowsza w grze podwójnej, wicemistrzostwo Warszawy w grze pojedynczej i podwójnej oraz osiem wygranych turniejów z cyklu WTK-5 Skrzatek) nasze zawodniczki mogą nieodpłatnie trenować na kortach Olympu Błonie. Obie tenisistki mieszkają w Lesznie, jest to więc dla nich duże ułatwienie. Przykład Kingi i Karoliny pokazuje, że ciężka praca jaką wykonują na treningach  jest dostrzegana i nagradzana. Z pewnością skorzystają też młodzi adepci tenisa z Błonia, którzy będą mieli okazję potrenować z czołowymi tenisistkami Mazowsza.

Bardzo dziękujemy panu burmistrzowi Zenonowi Reszce i władzom klubu Olymp Błonie za udostępnienie nam kortów, dziękujemy też panu wójtowi Andrzejowi Cieślakowi i pani Edycie Przybysławskiej, dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie. To także dzięki ich zaangażowaniu nasze zdolne podopieczne mogą rozwijać swoje talenty sportowe. 

Ostatnim akcentem sezonu letniego był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek, który nasz klub zorganizował na kortach w Nowej Wsi. Zawody bez straty seta wygrała Karolina Grzeszczuk W półfinale nasza zawodniczka gładko pokonała Basię Hofman (KT Legia Warszawa), mecz trwał niewiele ponad godzinę i skończył się wynikiem 6/1 6/2 dla Karoliny. Do finału zakwalifikowała się też  druga nasza singlistka Kinga Ziółkowska, która w 1/2 finału nie dała szans aktualnej mistrzyni Warszawy Natalii Warcabie (KT Break Warszawa). Kinga wygrała 6/3 6/1 i po raz drugi w tym sezonie awansowała  do finału turnieju WTK-5 rozgrywanego na kortach w Nowej Wsi. Mecz finałowy był zatem wewnątrz klubowym pojedynkiem dwóch naszych najlepszych zawodniczek. Tym razem zdecydowanie lepsza okazała się Karolina, która wygrała 6/1 6/2. Po krótkiej przerwie nasze tenisistki rozegrały finał gry podwójnej, ich rywalkami były Natalia Kowalczyk (Matchpoint Komorów) i Agnieszka Olszewska (KT Break Warszawa). Kinga i Karolina potwierdziły, że świetnie się czują na kortach gdzie na co dzień trenują i w ekspresowym tempie wygrały mecz. Wynik 6/2 6/0 nie pozostawił cienia wątpliwości kto był tego dnia lepszy.

 

Nasze zawodniczki mają w tym roku świetny bilans, Karolina Grzeszczuk wygrała trzy Wojewódzkie Turniej Klasyfikacyjne Skrzatek w singlu i dwa w deblu. Do tego dorzuciła jeszcze wicemistrzostwo Mazowsza i wicemistrzostwo Warszawy w grze podwójnej ( w parze z Kingą Ziółkowską). Kinga Ziółkowska wygrała jeden turniej z cyklu WTK-5 w singlu i dwa w deblu. Została wicemistrzynią Warszawy w grze pojedynczej
i podwójnej i wicemistrzynią Mazowsza w grze podwójnej.

W przyszłym sezonie obie zawodniczki przejdą już do starszej kategorii wiekowej
i będziemy się emocjonowali rozgrywkami w kategorii Młodziczek.

 

Waldemar Cecuła

prezes KS |Tennis Life

 


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010