Wycieczka do teatru Baj

ostatnia zmiana: 30.10.2015
 

„Śpiąca Królewna” w Teatrze „Baj”

28 października oddział IV i V wyruszył do teatru „Baj” na spektakl pod tytułem „Śpiąca Królewna”. Już na samym początku okazało się, że przedstawienie zainteresowało dzieci nie tylko ciekawą scenerią, lecz także poczuciem humoru, jakie prezentowali aktorzy. Główną atrakcją występu były lalki, które zdecydowanie przykuwały uwagę widza swoją nietypową urodą. Po zakończeniu spektaklu nagrodziliśmy aktorów oklaskami.

Kolejną atrakcją wycieczki była lekcja dydaktyczna. Każdemu oddziałowi zaoferowano inną, ale równie ciekawą tematykę. W rolę nauczycieli wcieliła się dwójka aktorów, których wcześniej mogliśmy oglądać na scenie.  

Na dzieci z oddziału IV czekały bardzo ciekawe zajęcia dotyczące pracy aktora od kulis. Nasi podopieczni mieli okazję zwiedzić scenę, jak również dowiedzieć się co nieco o roli światła, dźwięku oraz scenografii podczas przedstawienia. Bez wątpienia informacje zdobyte w tej części programu wycieczki okazały się dla dzieci bardzo interesujące.

Grupa V miała okazję poznać „od kuchnię” pracę aktorów z lalkami. Dzieci poznały różne rodzaje lalek, oraz próbowali swoich sił w samodzielnym występowaniu z pacynkami, marionetkami, czy kukłami. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo chętnie weszły w tę rolę i równie dobrze spisały się w roli małych aktorów.

Bez wątpienia nasza wycieczka okazała się wielkim przeżyciem dla dzieci i nauczycieli. Komiczne zabarwienie przedstawienia nie mogło ujść niczyjej uwadze. Dzieci śmiały się i bawiły świetnie podczas spektaklu i lekcji. Ponadto poznały wiele ciekawostek. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia.

 

Publiczne Przedszkole w Zaborowie

I. Latoszek 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010