Triumfy ministrantów na Parafiadzie 2017

ostatnia zmiana: 09.06.2017
 

W sobotę, 3 czerwca, odbyła się kolejna – XX Parafiada Archidiecezji Warszawskiej w Pruszkowie. W zawodach sportowych brało udział kilkaset młodych ludzi zaangażowanych w służbę liturgiczną w swoich parafiach. Młodzież podjęła rywalizację m.in: w siatkówce, biegu na 400 metrów, skoku w dal i przeciąganiu liny.

Największe emocje wzbudziły jednak rozgrywki Finałów Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, w której po zwycięskim marszu w kwalifikacjach 2016/2017wzięła udział także ministrancka drużyna z Leszna, prowadzona przez Pana Grzegorza Gładysza.  Zespół wystartował w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

Po zwycięstwie we wszystkich meczach finałowych kończących się tym samym wynikiem 2:0, pokonując w finale drużynę z parafii Miłosierdzia Bożego z Grodziska Mazowieckiego, zdobyli tytuł Mistrza.

Młodsi koledzy ze szkoły podstawowej, po dramatycznej walce, zajęli wysokie 3 miejsce.

Jest to wielki sukces, z którego się bardzo cieszymy – długo i ciężko na niego pracowaliśmy i wiele osób nam pomagało. Warto wspomnieć przy tej okazji osobę Pana Dariusza Adamskiego, który – jako pierwszy trener – zbudował drużynę. 

W Parafiadzie 2017 w drużynie gimnazjum zagrali: Franciszek Pieńkos – kapitan, Krystian Balcerzak, Mikołaj Jaźwiński, Jakub Rybarczyk, Michał Zieliński, Michał Krakowiak, Mateusz Milczarek, Emmanuel Trojanowski, Dawid Boczkowski, Maciej Kosakowski.

W drużynie szkoły podstawowej znaleźli się: Leon Jaźwiński, Tymoteusz Przybysz, Piotr Ziółkowski – kapitan, Paweł Bogucki, Krzysztof Bogucki, Wiktor Biedrzycki, Kuba Szewczyk, Jakub Mackiewicz.

Organizatorem XX-tej Parafiady Archidiecezji Warszawskiej był Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży – w tym ks. Krzysztof Adamski, którego pamiętamy jako poprzedniego wikariusza z naszej parafii w Lesznie.

Drużyna ministrancka serdecznie dziękuje Panu Grzegorzowi Gładyszowi, który zgodził się zostać trenerem i poświęcił wiele czasu i serca – sukces zawdzięczamy w ogromnej mierze jego osobie.

Dziękujemy także Pani Edycie Przybysławskiej – Dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie za okazaną życzliwość i znaczącą pomoc w zapewnieniu nam odpowiednich warunków do kształcenia naszych umiejętności piłkarskich.  

Podziękowania kierujemy szczególnie do Wójta Gminy Leszno Pana Andrzeja Cieślaka oraz do Zastępcy Wójta Gminy Leszno Pana Grzegorza Banaszkiewicza za pomoc w umożliwieniu nam zorganizowania wyjazdu na Parafiadę 2017.

Dziękujemy też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nas wspierali.

 

Tekst i foto: ksiądz Dominik Maciejczyk

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010