Uroczystość religijno-patriotyczna w Wierszach

ostatnia zmiana: 13.06.2016
 

5 czerwca w Wierszach odprawiono uroczystą Mszę Św. polową w intencji Ojczyzny. Koncelebrę sprawowali Jego Ekscelencja ks. bp. Józef Zawitkowski, ks. inf. kpt Mieczysław Józefczyk- Kapelan Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej ks. prof. Józef Mandziuk i ks. Proboszcz Parafii Niepokalnaego Serca NMP w Wierszach Krzysztof  Kłosiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się zapaleniem tradycyjnego znicza pamięci. Aktu tego dokonali goście honorowi: posłanka Anita Czerwińska (mieszkanka naszej gminy), Minister Jan Józef  Kasprzyk z UdSKiOR, Radca Generalny Koordynator MON Krzysztof Sikora i Sekretarz ZG ŚZŻAK Ryszard Dorf. 

We Mszy Św. uczestniczyły poczty sztandarowe kombatantów, OSP i młodzieży szkolnej, samorządowcy okolicznych gmin, przedstawiciele Dyrekcji KPN i wielu mieszkańców pobliskich miejscowości . Gminę Leszno reprezentował Przewodniczący Rady Gminy Lesław Kuczyński. Uroczystość uświetniły: asysta wojskowa kompanii z  2. Maz. Pułku Saperów z Kazunia i występ Chóru Ballada z Leszna pod kierunkiem Bernarda Olosia.

Po Mszy delegacje złożyły wieńce i kwiaty przed pomnikiem Męczeństwa Narodu Polskiego, wręczono także medale i odznaczenia. Urszula Przymus- Prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej otrzymała godność Członka Honorowego Związku Oficerów Rezerwy RP. Uroczystość zakończyła się piknikiem partyzanckim.

Marcin Łada

Fot. Karolina Gwarek

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010