VII Powiatowy Przegląd Chórów „Złotego Wieku”

ostatnia zmiana: 05.02.2014
 

VII Powiatowy Przegląd Chórów „Złotego Wieku”

     Siódma edycja Lesznowskiego Festiwalu Chórów „Złotego Wieku” z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego już za nami. To coroczne wydarzenie artystyczne odbyło się 25 stycznia br. w GOK Leszno i jak zwykle było miłym spotkaniem coraz bardziej zintegrowanej powiatowej grupy chórzystów, instruktorów i opiekunów prowadzących poszczególne zespoły. Organizatorami festiwalu byli: Wójt Gminy Leszno Pan Andrzej Cieślak i GOK w Lesznie, a patronem – już po raz siódmy – był Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński. Imprezę uświetnili swoją obecnoscią Goście Honorowi: Pani Jolanta Stępniak  - członek Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Pan Zenon Reszka  - Burmistrz Błonia. W konkursie wzięły udział następujące chóry:

„Sami Swoi” z Borzęcina,

„Śpiewający Senior” z Centrum Kultury w Błoniu,

„Ożarowskie Kumoszki” z DK „Uśmiech” w Ożarowie,

„Wesole Wdówki” z DK „Usmiech” w Ożarowie, filia w Józefowie,

Lesznowski Chór „Ballada” z GOK Leszno.


     W jury, które dokonało merytorycznej oceny poszczególnych prezentacji, tym razem zasiedli:- prof.  Agata Kajak – Prezes Oddziału Warszawskiego Federacji Caecylianum,- dr Dariusz Zimnicki – dyrygent, chórmistrz, pedagog Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

      Wszystkie chóry przygotowały ciekawe prezentacje konkursowe z nowymi tematami wokalnymi kolęd i utworów dowolnych. Spośró pięciu zespołów jury wybrało trzy, przyznając jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia:


Nagrodę Główną otrzymał Chór „Wesole Wdówki” z DK „Usmiech” w Ożarowie, filia w Józefowie, pod kierownictwem Waldemara Dąbrowskiego, za dobór repertuaru, 

I wyróżnienie otrzymał Lesznowski Chór „Ballada” z GOK Leszno pod kierownictwem Bernarda Olosia, za próbę muzykowania piano i forte,

II wyróżnienie otrzymał Chór „Sami Swoi” z Borzęcina pod kierownictwem Jana Jaworskiego, za precyzję i staranność.

     Jury podkreśliło wyrównany poziom tegorocznych zmagań konkursowych. Pogratulowało chórzystom prezencji, kultury śpiewu i radości śpiewania, a organizatorom znakomitej realizacji przdsięwzięcia. Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu była Babicka Orkiestra Dęta pod batutą Zbigniewa Załęskiego. W wykonaniu młodych muzyków usłyszeliśmy przepiękne wykonanie koncertu kolędowego. Świąteczne granie na klarnety, flety, saksofony i inne instrumenty dęte było doskonałym uzupełnieniem występów wokalnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane prze Pana Starostę Jana Żychlińskiego i Pana Wójta Andrzeja Cieślaka, oraz puchary i dyplomy.Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło motto będące cytatem słów Arystotelesa: „Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów”.Muzyka, śpiew uszlachetniają obyczaje, a ci co śpiewają są zawsze młodzi i szczęśliwi.Dziękujemy wszystkim chórom i instruktorom za ich pracę, która daje nam radość. Zapraszamy wszystkich na ósmą edycję naszego festiwalu w styczniu 2015 roku.

 


 

 

                                                                   Dyrektor GOK w Lesznie Krystyna Ziubińskla

galeria zdjęć

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010