VII Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych

ostatnia zmiana: 31.01.2018

28 stycznia w Julinku zorganizowano kolejną edycję Narciarskiego Rajdu Szlakiem Powstańców Styczniowych. Dla uczestników imprezy przygotowano 100 kompletów nart. Niestety pogoda sprawiła wszystkim tego dnia niemiłą niespodziankę. Od rana padał deszcz, śnieg stopniał i impreza narciarska, z konieczności, przerodziła się imprezę nordic walking.

Na starcie stawiło się około 150 amatorów sportowej zabawy. Dla wszystkich zorganizowano profesjonalną rozgrzewkę. Uro­czy­stego otwar­cia rajdu doko­nali Wice­sta­ro­sta PWZ Paweł Bia­łecki, Zastępca Wójta Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz, Dyrek­tor Kam­pi­no­skiego Parku Naro­do­wego Miro­sław Mar­kow­ski i Pre­zes Związku Podha­lan (Oddział w War­sza­wie) Łukasz Zięba, który na zakończenie powitania wręczył uczestnikom rajdu oscypki.

Wszyscy bezpiecznie, bez kontuzji dotarli do mety, gdzie czekał już na nich ciepły posiłek, ufundowany przez Wójta Gminy Leszno. O bezpieczeństwo uczestników imprezy dbały służby medyczne i rekonstruktorzy w strojach z czasów powstania styczniowego. Na zakończenie imprezy odbyło się loso­wa­nie nagród.

Organizatorem rajdu był: Powiat Warszawski Zachodni, a partnerami imprezy: Gmina Leszno, Park Rozrywki Julinek i Kampinoski Park Narodowy. Relację z rajdu nadawała TVP3 i Mazowsze TV.

Tekst i fot. MŁ