W oczekiwaniu na most do Błonia

ostatnia zmiana: 21.01.2016
 


Wszyscy mieszkańcy Gminy Leszno i okolic ze zniecierpliwieniem oczekują otwarcia mostu na drodze 579 do Błonia. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) jeszcze na jesieni zapewniał, iż prace budowlane na moście będą ukończone do końca ubiegłego roku. Informację tą doprecyzowuje Monika Burbon, rzecznik prasowy MZDW w Warszawie, który odpowiada za inwestycję:

„Prace na moście zakończyły się w terminie. Tyle, że obiekt musi jeszcze przejść niezbędne odbiory od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Nie wiadomo dokładnie, ile potrwają niezbędne procedury. – Inspektorat ma na to 21 dni, ale mam nadzieję, że potrwa to krócej i do końca stycznia most będzie przejezdny. W ramach tej inwestycji, został wybudowany zupełnie nowy most z nową nawierzchnią, chodnikiem i ścieżką rowerową. Zastąpił starą przeprawę, która była w złym stanie technicznym. Prace rozpoczęły się w październiku, wykonało je Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty z Warszawy. Poza budową obiektu, nawierzchni i ścieżki rowerowej, zakres robót objął także przebudowę sieci gazowej i teletechnicznej. Koszt całej inwestycji wyniósł około 2,5 mln zł.”

W kolejnych planach jest także zmodernizowanie drogi wojewódzkiej nr 579 od mostu w kierunku Leszna. Mamy nadzieje że już wkrótce mieszkańcy naszej gminy będą mogli dojechać do Błonia bez objazdów.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010