Wizyta Prezydenta RP w naszej Gminie

ostatnia zmiana: 19.08.2014
 

Wczoraj dn. 07.08.2014 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odwiedził Gminę Leszno. Tuż po godzinie 10:00 kolumna z Prezydentem wjechała na dziedziniec Kościoła p.w. Św. Anny w Zaborowie, gdzie przywitały go dzieci w łowickich strojach z kwiatami. W planie był udział w mszy świętej, którą celebrował Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz. Po mszy świętej nastąpiła uroczystość sadzenia dębu w której to wzięli udział Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, jak też Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak.

- Cieszę się, że dziś mogę z ks. kard. Kazimierzem Nyczem, razem z państwem, ten Dąb Wolności zasadzić z myślą o tym, że po tylu krwawych, trudnych latach i bolesnych doświadczeniach kolejnych pokoleń możemy cieszyć się 25-leciem odzyskanej wolności - mówił prezydent w Zaborowie. Podkreślił, że zasadzony przed kościołem p.w. Św. Anny dąb jest także hołdem złożonym wszystkim pokoleniom, także mieszkańców rejonu Puszczy Kampinoskiej, w tym tez mieszkańcom Gminy Leszno, które o tę wolność walczyły.

Prezydent wspominał własne wędrówki po Puszczy Kampinoskiej w czasach harcerskich i studenckich. -Pamiętam swe własne wzruszenia, ile razy się spotykało ślady powstańców styczniowych, ile razy się spotykało wspomnienia, ślady także i 1939 roku. Przez Puszczę Kampinoską szły oddziały polskie, w których walczył mój dziadek w bitwie nad Bzurą. (...) Mój ojciec zawsze szukał tu wspomnień, śladów własnych przyjaciół, kolegów z partyzantki wileńskiej, którzy przyszli do Puszczy - mówił prezydent.

Na miejscu byli obecni reporterzy Telewizji Polskiej. Relacja z wydarzeń dostępna jest tutaj:

Zasadzenie Dębu Wolności w Zaborowie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć : 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010