Wręczenie nagród dla naszych najlepszych tenisistek

ostatnia zmiana: 22.02.2016

W środę 17 lutego 2016 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez Wójta Gminy Leszno, pana Andrzeja Cieślaka, dla najlepszych naszych tenisistek: Kingi Ziółkowskiej i Karoliny Grzeszczuk. Obie zawodniczki , które reprezentują Klub Sportowy „Tennis Life”, odniosły w 2015 roku wiele wartościowych sukcesów: zdobyły wicemistrzostwo Mazowsza w grze podwójnej, wicemistrzostwo Warszawy w grze pojedynczej i podwójnej,  wygrały osiem Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych w kategorii  Skrzatek. Ukoronowaniem bardzo udanego dla Kingi i Karoliny sezonu był awans do finału Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski  Skrzatek, w którym znalazło się osiem najlepszych drużyn z całej Polski.

Pan Wójt wyraził swoje głębokie uznanie dla sukcesów młodziutkich zawodniczek i zapewnił o swoim wsparciu i dopingowaniu w najbliższym czasie. Pogratulował również obecnym na uroczystości prezesowi Klubu Sportowego „Tennis Life” Waldemarowi Cecule oraz trenerowi Przemysławowi Lewandowskiemu wspaniałych sukcesów w pracy z dziećmi z naszej lesznowskiej sekcji. Gratulacje otrzymały też obecne na spotkaniu mamy obu zawodniczek, panie  Ewa Grzeszczuk i Wioletta Ziółkowska. Dekoracja miała miejsce podczas treningu grupy dzieci, które ćwiczyły z ogromnym zapałem, z zaciekawieniem obserwując dekorację starszych koleżanek. Mamy nadzieję odkryć następne wielkie talenty tenisowe w Lesznie.

W pierwszy weekend marca odbędzie się w Polsce wielkie tenisowe święto. W gdańskiej  ERGO ARENIE  zostanie rozegrany mecz Grupy Światowej Pucharu Davisa, w którym reprezentacja Polski zagra z Argentyną. Podczas tej wyjątkowej imprezy zostaną wręczone nagrody dla laureatów 0gólnopolskiego Konkursu  Klub Roku  Tennis10 2015. K.S. „Tennis Life” powtórzył sukces z 2012 roku zajmując świetne II miejsce. Kinga i Karolina jadą odebrać nagrodę. W najbliższych tygodniach obie tenisistki rozpoczną rywalizację w wojewódzkich kwalifikacyjnych turniejach już w kategorii młodziczek.

Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za kolejne udane występy naszych zawodniczek!

Edyta Przybysławska