Zapraszamy na wspólne tworzenie łąki kwietnej w Parku Karpinek

ostatnia zmiana: 25.09.2018

Urząd Gminy Leszno, Kampinoski Park Narodowy oraz Fundacja Sendzimira zapraszają na wspólne tworzenie łąki kwietnej w Parku Karpinek. Warsztaty odbędą się w sobotę, 29 września br.

Łąka kwietna to połączenie ochrony przyrody z efektywnym i estetycznym zagospodarowaniem przestrzeni. Lokalne rośliny i zioła wchodzące w skład łąki wpływają korzystnie na populację owadów zapylających i drobnych ptaków.

W programie: wspólne stworzenie łąki kwietnej oraz tworzenie bomb nasiennych, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Prowadzący warsztaty wyjaśni, jak pielęgnować i kosić łąkę kwietną. Opowiemy także o wchodzących w skład łąk kwietnych roślinach miododajnych i stanowiących bazę pokarmową dla małych zwierząt.

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Spotykamy się w sobotę, 29 września 2018 r. o godz. 10.00 w Parku Karpinek w Lesznie.

O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na stronie http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/warsztaty-formularz

Warsztaty są organizowane przez Fundację Sendzimira oraz Kampinoski Park Narodowy we współpracy z Urzędem Gminy Leszno w ramach projektu „Moja Puszcza” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Warszawski-Zachodni, Starosta Nowodworski.