Wycieczka Przedszkolaków do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy

ostatnia zmiana: 23.11.2015
 

Wycieczka do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy

 

Cztery najstarsze oddziały miały okazję wybrać się na bardzo ciekawą oraz pouczającą wycieczkę do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. Grupy III i VI odwiedziły to piękne miejsce 29 października a IV i V – 17 listopada. Lekcja dydaktyczna okazała się niezwykle interesująca.

Nasi podopieczni szybko poddali się czarowi miejsca. Zahipnotyzowani przez panią leśnik, która z wielkim zaangażowaniem opowiadała dzieciom o swojej pracy, drzewach, zwierzętach mieszkających w Kampinoskim Parku Narodowym oraz pokazywała eksponaty, miały możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy. Największym zainteresowaniem wśród zwierząt cieszył się król lasu – łoś, który okazał się znacznie większy niż sądziły przedszkolaki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii tego niezwykłego stworzenia.

Ponadto przedszkolaki szukały tropów zwierząt leśnych, spacerowały po okolicy. Jedną z największych atrakcji podczas przechadzki po puszczy okazało się przytulanie drzew, które jak się dowiedzieliśmy miały różne zdrowotne właściwości.

Po raz kolejny możemy zaliczyć ten dzień do bardzo udanych. Niestraszna była nam nawet zmienna aura! Mamy nadzieję, że odwiedzimy to miejsce jeszcze nie raz. Kto wie, może następnym razem uda nam się spotkać prawdziwego łosia lub sarnę.

 

Publiczne Przedszkole

w Zaborowie

I. Latoszek


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010