Wydarzenia w czerwcu w gminie Leszno

ostatnia zmiana: 01.06.2016
 

4 czerwca zapraszamy wszystkich fanów dobrej książki i rowerów na imprezę Odjazdowy Bibliotekarz organizowaną w ramach ogólnopolskiej kampanii pod tym samym hasłem. Składają się na nią przejazdy rowerowe bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów organizowane w całym kraju. Z uwagi na walory przyrodnicze naszej gminy oraz liczne grono czytelników naszych bibliotek zdecydowaliśmy się dołączyć do tej fantastycznej inicjatywy. Będzie pomarańczowo, literacko i sportowo. Dokładny program jest niespodzianką. Szczegóły kampanii ogólnopolskiej na stronie: www.odjazdowybibliotekarz.pl

11 czerwca w Zaborowie odbędzie się Majówka Zaborowska. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Zespół Szkół Publicznych w Zaborowie. Co roku w programie wydarzenia jest wiele atrakcji, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale dorośli również nie będą się nudzić.

12 czerwca w kościele parafii rzymskokatolickiej w Lesznie odbędzie się Koncert z Okazji Tysiąc Pięćdziesięciolecia Chrztu Polski. 16 października koncert zostanie powtórzony w kościele w Zaborowie. Wykonawca: Chór Filharmonii Narodowej. Program: Gaude Mater Polonia, W. A. Mozart – Msza Koronacyjna KV 317.

W weekend 18-19 czerwca w Julinku odbędzie się impreza w ramach ósmej edycji ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi Motoserce 2016. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na brak cennego daru krwi w polskich szpitalach oraz propagowanie idei krwiodawstwa.

IV Babicki Zlot Pojazdów Zabytkowych Babice-Leszno będzie gościł w Lesznie 25 czerwca. Wydarzenie to jest nie lada gratką dla miłośników motoryzacji. Podczas imprezy będzie można obejrzeć kilkadziesiąt zabytkowych samochodów, a także dawne pojazdy jednośladowe.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010