Wygrana Karoliny Grzeszczuk na WTK Młodziczek w Warszawie

ostatnia zmiana: 28.03.2017
 

Karolina Grzeszczuk wygrała Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek na kortach Klubu Tenisowego „Break” w Warszawie!

Kolejny wartościowy sukces naszej zdolnej zawodniczki na mazowieckich kortach. W turnieju, który został zorganizowany w dniach 11-13 marca przez Klub Tenisowy „Break” Warszawa, wzięło udział ponad dwadzieścia czołowych tenisistek Mazowsza. Na liście startowej znalazły się też zawodniczki z Olsztyna, Torunia i Puszczykowa. Karolina została rozstawiona w turnieju z nr 3 i biorąc pod uwagę fakt w jakich warunkach ostatnio trenuje, do faworytek z pewnością się nie zaliczała. Tym większe uznanie musi budzić fakt wygrania turnieju i to bez straty seta.

W 1/8 finału Karolina w dwóch krótkich setach 6/1 6/2 odprawiła Julię Cieśluk (KT „Legia” Warszawa). W ćwierćfinale było już dużo trudniej, rywalką Karoliny była rozstawiona z nr 5 Zofia Sarnowska (AT „Angelique Kerber” Puszczykowo). Nasza zawodniczka wygrała ten mecz także w dwóch setach, ale pojedynek był bardzo wyrównany i trwał blisko trzy godziny. Wynik 6/4 7/5 dla Karoliny. Dzięki wygranej z trudną rywalką, Karolina uwierzyła w siebie i stanęła przed szansą na świetny wynik. W kolejnych meczach poszła za ciosem, w półfinale pewnie pokonała Basię Hofman (KT „Legia” Warszawa) przez cały czas kontrolując sytuację na korcie. Mecz zakończył się wynikiem 6/3 6/3 i w ten sposób cieszyliśmy się z kolejnego finału Karoliny. Drugą finalistką została Zuzanna Szmyd (KT „Break” Warszawa), rozstawiona z w tym turnieju z nr 4.

Finałowy pojedynek miał bardzo zaskakujący przebieg. Zdecydowanie lepiej weszła w ten mecz zawodniczka gospodarzy, która objęła prowadzenie 4/2 i była bliska wygrania pierwszego seta. W tym momencie nastąpił zwrot akcji, Karolina nie mając nic do stracenia zaczęła grać odważniej i to ona dyktowała warunki wygrywając po kolei cztery gemy i całego seta 6/4. W drugiej partii sytuacja się powtórzyła. Zuzia ponownie objęła wysokie prowadzenie i przy stanie 5/2 wydawało się, że o wszystkim zadecyduje trzeci set. Tymczasem stało się dokładnie odwrotnie. Karolina znowu złapała wiatr w żagle, wygrała kilka gemów i doprowadziła do tiebraka, którego rozstrzygnęła na swoją korzyść w stosunku 7/4.

Wygrana Karoliny ma podwójną wartość. Jedna to kolejne punkty do rankingu i awans w klasyfikacji PZT. Druga, nie mniej ważna, to potwierdzenie faktu, że czasem, nawet jeśli trenuje się w trudniejszych warunkach niż rywalki, można osiągać bardzo wartościowe sukcesy.

Serdecznie gratulujemy naszej zawodniczce, trenerowi Przemysławowi Lewandowskiemu i Pani Edycie Przybysławskiej, dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie za umożliwienie Karolinie trenowania w hali w Lesznie. Pani Edyta prowadzi też z Karoliną uzupełniające treningi ogólnorozwojowe.

Gmina Leszno wspiera naszą zdolną tenisistkę także finansowo. W nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia sportowe Karolina otrzymała roczne stypendium.

Waldemar Cecuła

prezes KS „Tennis Life”


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010