XIV Festyn Gminny „Pożegnanie Lata” - relacja i fotogalerie

ostatnia zmiana: 05.09.2018
 

W niedzielę 2 września w Lesznie odbył się XIV Festyn Gminny „Pożegnanie Lata”. Była to kolejna edycja organizowanej co dwa lata imprezy.

Od godziny 15.00 na scenie odbywały się różnorodne występy. Zaprezentowały się Jazzowe Combo pod kierunkiem Bernarda Olosia oraz Lesznowski Chór „Ballada”. Wystąpili młodzi tancerze ze świetlic w Lesznie, Łubcu i Czarnowie. Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie przygotowało występ taneczny do utworu „W moim ogródecku”. Na naszej scenie zobaczyć można było również pokaz turniejowych par tanecznych, które zaprezentowały sambę, cha chę, jive’a, quickstepa, walca wiedeńskiego i angielskiego oraz polkę. Zespół wokalno-muzyczny ze Świetlicy w Łubcu, prowadzony przez Ludwika Skrzypka, przedstawił program utworów z Akademii Pana Kleksa. Można było zobaczyć także program cyrkowy w wykonaniu Adeptów Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Gitarzyści ze Świetlicy w Lesznie prowadzeni przez Andrzeja Kowalskiego przygotowali krótki koncert piosenek zespołu Lady Pank. Na festynowej scenie zobaczyć można było też pokaz krav maga oraz karate. O godzinie 18.00 wystąpił Artez, a o godzinie 20.00 gwiazda wieczoru –  zespół Future Folk, który z góralskim przytupem zakończył tegoroczny festyn. Całą imprezę poprowadził Kamil Szczepanik.

Uczestnicy festynu korzystali z licznych atrakcji, takich jak: paintball laserowy, różnego rodzaju symulatory, dmuchańce, wioska indiańska, mali budowniczy, „Szalony fryzjer”,  malowanie twarzy, fotobudka i wiele, wiele innych.

Podczas imprezy odbył się również gminny konkurs plastyczny dla dzieci „Pamiętaj zuchu nie podchodź do maszyn w ruchu”. Biblioteka Publiczna Gminy Leszno zorganizowała kiermasz taniej książki oraz konkursy. W Punkcie Informacyjnym Gminy Leszno można było też zasięgnąć informacji o „Bilecie Metropolitalnym”. Środowiskowy Dom Samopomocy z Łubca przygotował stanowisko z rękodziełem. Straże pożarne z terenu naszej gminy zaprezentowały wozy oraz sprzęt przeciwpożarowy. Strażacy przeprowadzili też szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabrakło także ogródka gastronomicznego oraz stoisk z różnymi gadżetami. Na zakończenie imprezy tradycyjnie odbył się pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami!

XIV FESTYN GMINNY „POŻEGNANIE LATA” – FOT. MARCIN ŁADA

XIV FESTYN GMINNY „POŻEGNANIE LATA” – FOT. JULIA HAŁUBICKA

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010