XVI Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Wydajemy Własną Książkę”

ostatnia zmiana: 22.06.2017

Już po raz szesnasty Biblioteka Pedagogiczna w Błoniu przy współpracy Centrum Kultury zorganizowała Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Wydajemy Własną Książkę”. Jego ideą jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez rozbudzanie zainteresowań literackich i plastycznych. W tej edycji udział wzięło 176 uczniów, którzy przedstawili 153 prace. Uczniowie ze szkół w Lesznie i Zaborowie licznie przystąpili do konkursu i otrzymali wiele cennych nagród.

Tytuł Złotej Książki otrzymali Anna Pruśniewska, Julia Dziedzic i Zuzanna Jankowska ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie.

Tytuł Srebrnej Książki przyznano Krzysztofowi Gołębiewskiemu, Annie Kuźmińskiej i Julii Skowyrze ze Szkoły Podstawowej w Lesznie oraz Gabrieli Jankowskiej, Aleksandrowi Bocheńskiemu, Oliwii Narożnik i Piotrowi Wochnikowi ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie.

Ponadto dyplomy Młodego Literata wręczono Alicji Topór ze Szkoły Podstawowej w Lesznie oraz Karolinie Bartczak, Natalii Sokołowskiej, Aleksandrze Skalskiej, Andżelice Skoczylas, Monice Majcher i Aleksandrze Jędrzejczak z Gimnazjum w Zaborowie.

Organizatorzy dziękują sponsorom, dzięki którym konkurs ten może się corocznie odbywać. W szczególności Janowi Żychlińskiemu – Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenonowi Reszce – Burmistrzowi Gminy Błonie, Pawłowi Kanclerzowi – Burmistrzowi Gminy Ożarów Maz., Andrzejowi Cieślakowi – Wójtowi Gminy Leszno, Monice Ciurzyńskiej – Wójtowi Gminy Kampinos i Beacie Zych – Dyrektorowi  PBW w Warszawie.

W uroczystości rozdania nagród brali udział przedstawiciele władz samorządowych, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz rodzice i opiekunowie.

Wszystkie prace można oglądać na wystawie, czynnej do końca czerwca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Po zakończeniu wystawy książki zostaną przekazane do bibliotek szkolnych poszczególnych szkół.