XVII Powiatowy Konkursy Czytelniczy „Wydajemy Własną Książkę”

ostatnia zmiana: 28.06.2018
 

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” . Tak pisała Maria Dąbrowska i trudno się z tym nie zgodzić. Dowodem na to jest organizowany od siedemnastu lat przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu, przy współpracy Centrum Kultury,  Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy Własną Książkę. Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez rozbudzanie zainteresowań literackich i plastycznych. Jest to  doskonała forma  wyrażania uczuć  i emocji. Opowiadania o swoich zainteresowaniach, przeżyciach i marzeniach, które spełniają się tylko wtedy, kiedy mocno tego chcemy. W tym roku uroczystość odbyła się szóstego czerwca  br. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu. Sukcesem konkursu jest to, że nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. W tegorocznej XVII edycji konkursu wzięło udział 143 uczniów, którzy wykonali 154 prace. W tym roku komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia, najwięcej tytułów Złotych i Srebrnych Książek otrzymały dzieci z gminy Leszno: 

- 18 tytułów ZŁOTEJ  KSIĄŻKI otrzymali: Julia Rączka ze SP w Lesznie, Aleksander Bocheński, Gabriela Jankowska, Zuzanna Jankowska, Karolina Stanuch, Maria Kowalska, Danuta Nietubyć, Laura Jasińska, Zofia Kowalska i Julia Rusztecka ze SP w Zaborowie, Maciej Kochański i Zuzanna Paziewska ze SP w Ożarowie Maz., Emilia Kwiatkowska, Natalia Jaśkiewicz ze SP nr 1 w Błoniu, Karol Gruszczyński i Alicja Kacprzak ze SP nr 2 w Błoniu oraz Sebastian Orzechowski i Julia Dziedzic ze SP w Kampinosie.

- 15 tytułów SREBRNEJ KSIĄŻKI  otrzymali: Julia Kurzela i Jadwiga Sender ze SP w Lesznie, Magdalena Kaczorowska, Oliwia Narożnik, Michał Grzymała ze SP w Zaborowie, Dawid Wroński, Weronika Bogucka,  Maja Wygowska i Dawid Kołecki ze SP nr 1 Ożarowie Maz.,  Antonina Ogłoza ze SP w Duchnicach, Tomasz Pyra ze SP w Płochocinie, Marta Barcińska i Aleksandra Rodzewicz ze SP nr 1 w Błoniu, Maja Filipiak ze SP nr 2 w Błoniu i Zofia Redzisz ze SP w Bieniewicach.

- 2 Dyplomy Młodego Literata otrzymały: Dorota Chmialniach z Gimnazjum w Ożarowie Maz. oraz Karolina Bartczak z Gimnazjum w Zaborowie.

 

Ponadto przyznano:

- 9 wyróżnień w III kategoriach

- 43 wyróżnienia w II kategoriach

- 49 wyróżnień w I kategorii

- oraz 12 dyplomow za udział

Już po raz drugi Ci uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia w jednej kategorii i dyplomy za udział, swoje nagrody odbiorą w szkole na zakończenie roku.  Wydajemy Własną Książkę  to konkurs, w którym nie ma przegranych, są tylko zadowoleni Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i zadowolenie dzieci, oraz to, że tak chętnie i licznie biorą w tym konkursie udział. Należą do nich: Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno, Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos i Beata Zych Dyrektor  PBW w Warszawie. Po ceremonii rozdania nagród i zrobieniu wspólnych zdjęć, przez Pana Marka Zdrzyłowskiego, roześmiane i szczęśliwe dzieci zostały zaproszone na sok i  pyszne drożdżówki z Piekarni Emilii i Jerzego Piotrowskich w Błoniu. W holu zorganizowana została wystawa prac konkursowych, która zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Gości tradycyjnie już poczęstowano po staropolsku pysznym chlebem z domowym smalcem. Były rozmowy i wymiana wrażeń z uroczystości oraz pomysły na kolejne ciekawe opowieści.Wszystkie prace można oglądać na wystawie, czynnej do końca lipca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Po zakończeniu wystawy książki zostaną przekazane do bibliotek szkolnych poszczególnych szkół.

Zdjęcia wykonał Pan Marek Zdrzyłowski.

Anna Buźniak


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010