XXII Finał WOŚP w Lesznie!

ostatnia zmiana: 16.01.2014

Efektem dwunastej zbiórki pieniędzy na cele WOŚP w Gminie Leszno jest kwota 14 405 złotych (w tym 3 784 złotych z licytacji). Pozostała kwota, to wysiłek wolontariuszy, którzy mimo niesprzyjającej aury wytrwale zbierali pieniądze na terenie gminy. A wszystko to na szczytny cel, zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej dla seniorów. Jesteśmy cząstką tej wielkiej owsiakowej machiny, która potrafi uruchomić lawinę dobroci ludzkich serc.

Dziękujemy za serce naszym wolontariuszom: Danielowi Regulskiemu (I miejsce), Michałowi Sulikowi (II miejsce), Paulinie Czyrce (III miejsce), Maciejowi Kaczmarkowi, Mai Morkowskiej, Piotrowi Rybce, Klaudii Gołębiewskiej, Jakubowi Ojdymowi, Arturowi Wojtyle, Julii Cikowskiej, Natalii Jabłońskiej, Hubertowi Plochowi, Agacie Nowickiej, Aleksandrze Stolarek, Jędrzejowi Dybasiowi, Izabeli Wojtyle, Aleksandrze Smolarek, Alicji Nalewajko, Katarzynie Dylik i Agacie Liszkiewicz.

Pragniemy gorąco podziękować uczestnikom naszej orkiestrowej imprezy za udział w licytacjach i zakup różnych artykułów podarowanych przez sponsorów i darczyńców, którymi są:

- Wójt Gminy Leszno, p. Andrzej Cieślak,

- Pani Dorota Milczarek,

- Pan Marcin Mandes,

- Pani Lila Morkowska.

Specjalne podziękowania dla wykonawców programu artystycznego, w którym rozbrzmiewało bałkańską nutą, hiszpańskimi tańcami flamenco, naszym rodzimym krakowiakiem, muzyką disco polo i starym dobrym rockiem. Nie zabrakło również teatralnego humoru.

Program artystyczny swoją obecnością uświetnili:

- Orkiestra Dęta z Leszna,

- Lesznowski Chór Ballada,

- Grupa taneczna z Publicznego Przedszkola w Zaborowie,

- Teatrzyk „Horrorek”,

- Grupa Teatralna Rady Rodziców i Grona Pedagogicznego Przedszkola „Leśnych Skrzatów” z Leszna,

- Formacja tańca towarzyskiego i nowoczesnego „Flexi Dance” ze Świetlicy w Lesznie,

- Wokalistka Natalia Jackowska,

- Pani Marta Mieszczanek  – Studio Flamenco w Warszawie,

- Zespół muzyczny „Dynamic”,

- Zespół rockowy „Rolnig Stont”.

Za udostępnienie Hali Sportowej na występ zespołu Rolnig Stont dziękujemy Pani Dyrektor Edycie Przybysławskiej.

W ramach akcji WOŚP Klub HDK przy OSP Leszno oddał 5,5 litra krwi.

Nasze artystyczno – orkiestrowe wydarzenie zwieńczyło ufundowane przez Pana Wójta światełko do nieba. Było to kolejne doświadczenie, które pozwoliło nam zweryfikować dotychczasowe inicjatywy, a jednocześnie podsunęło wiele nowych pomysłów na organizację XXIII Finału w styczniu 2015 roku.

Liczenie zawartości 21 orkiestrowych puszek zawdzięczamy pracownicom Banku PEKAO S.A. oddział Błonie, Paniom: M. Kitajewskiej, A, Andrzejczak, A. Walczak,  U. Dębkowskiej oraz E. Góreckiej spoza banku. Serdecznie Paniom dziękujemy!

Zapraszamy wszystkich fanów WOŚP-u za rok!