XXIII Biegi Przełajowe im płk. J. Strzałkowskiego - relacja

ostatnia zmiana: 20.04.2018
 

Lesznowiacy górą!

XXIII Biegi Przełajowe im płk. Jerzego Strzałkowskiego

 

11 kwietnia na terenach Puszczy Kampinoskiej okalających Gościniec Julinek zorganizowano kolejną edycję Biegów Przełajowych im. Płk. Jerzego Strzałkowskiego. Impreza posiada rangę wojewódzkich biegów przełajowych szkolnictwa specjalnego. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników m.in. ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesznie, z Warszawy i placówek z terenu województwa mazowieckiego.

 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak i Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński. Przybyłych gości powitała  serdecznie Jagoda Sowińska Dyrektor SOSW w Lesznie. Wśród gości imprezy było wielu samorządowców z terenu powiatu, przedstawicieli zaprzyjaźnionych firm, sponsorów i oczywiście duża grupa młodych sportowców z województwa mazowieckiego wraz z nauczycielami. Wspaniała pogoda i świetna sportowa atmosfera charakteryzowała tę imprezę.

 

Jako pierwsi wystartowali samorządowcy w tzw. biegu VIP-ów dając młodym sportowcom dobry przykład do naśladowania. Wspólnie przebiegnięto 100 m I wszyscy razem dotarli do mety. Następnie rozpoczęły się biegi przełajowe młodzieży. 

 

Jak poinformował nas Sławomir Pęter nauczyciel WF prowadzący imprezę (który jest także razem z żoną Małgorzatą Pęter jej organizatorem), zawodnicy rywalizowali na dystansach: 800, 1000, 1200, 1500, 2000 i 2500 m, w trzech kategoriach wiekowych: do lat 14, do lat 16 i powyżej 16 roku życia.

Drużynowo w kategorii powyżej 16 r. ż. zwyciężyli zawodnicy SOSW Leszno, drugie miejsce zajęli sportowcy ze Szkoły Zawodowej z ul. Namysłowskiej w Warszawie, a trzecie zawodnicy z Ośrodka z Otwocka. W kategorii do lat 16 zwyciężyli zawodnicy z Otwocka, drugie miejsce zajął SOSW Leszno, a trzecie SOSW w Gostyninie.

 

Dzieci z lesznowskiego ośrodka wiele razy stawały na podium. Podczas tras biegowych zagrzewali ich do walki kibice z SOSW Leszno. W najbardziej prestiżowym biegu- na 2500 m, wzięło udział aż 36 zawodników.  Pierwsze miejsce zajął Adam Burłak z SOSW Leszno, drugi był Dariusz Strzałkowski ze Szkoły przy ul. Długiej w Warszawie, a trzecie miejsce zajął Damian Łobodowski z Leszna. Adam Burłak  jest czołowym zawodnikiem lesznowskiego ośrodka. W br. szkolnym zdobył m.in. tytuł Wicemistrza Polski w badmintonie, a 3 tygodnie temu grał razem z kilkoma kolegami z Leszna w drużynie  reprezentacji województwa mazowieckiego w Halowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej, która zdobyła 3 miejsce. Drużyna ta prowadzona jest przez Sławomira Pętera. Serdecznie gratulujemy sukcesów trenerowi, młodemu mistrzowi i wszystkim lesznowskim zawodnikom, którzy wspaniale reprezentowali gminę Leszno na zawodach.

 

XXIII Bieg Przełajowy organizowany przez  SOSW w Lesznie wsparła Gmina Leszno, Powiat Warszawski Zachodni, oraz gminy: Błonie, Ożarów Maz., Kampinos, Izabelin, Stare Babice i Teresin. Pomogły również instytucje: m.in. Mazowieckie Stowarzyszenie  Społeczno Sportowe „Sprawni Razem”, Stowarzyszenie „Radość Dzieciom Niepełnosprawnym” z Leszna i liczni sponsorzy. Wszystkim w imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy.

                                                                                                 MŁ

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010