Złote Gody w Lesznie

ostatnia zmiana: 07.12.2017
 

2 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się bardzo miła uroczystość. Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak wręczył medale nadane przez Prezydenta RP – za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia przyznano 16 parom, które wytrwały ze sobą w związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Wraz z nagrodzonymi na uroczystość przyszły także rodziny jubilatów – dzieci, wnuki, a nawet prawnuki. Niestety ze względu na stan zdrowia, nie wszyscy jubilaci uczestniczyli w uroczystości.

Uroczystość prowadziła Krystyna Ziubińska – Dyrektor GOK, medale wraz z najlepszymi życzeniami wręczał Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogdan Skibiński. Wszystkie pary otrzymały także kwiaty i kosze ze słodkościami.

Uroczystość przebiegała w rodzinnej atmosferze, a uświetniał ją występ zespołu muzycznego  „Mandes Band”.  Miłą niespodzianką dla par świętujących swoje Złote Gody był tort ufundowany przez Radę Gminy Leszno. Przed pokrojeniem tego cukierniczego działa sztuki, głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Lesław Kuczyński, który w imieniu Rady Gminy złożył parom najlepsze życzenia.

Uroczystość odbywała się przy stołach ze słodkościami i owocami. Długo rozmawiano o dawnych czasach i realiach gminnych sprzed 50 lat. Do rozmów włączali się także radni, którzy uczestniczyli w uroczystości.                                                           

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Państwo Hanna i Marek Delesowie, Alina i Tadeusz Samulakowie, Elżbieta i Kazimierz Baranowscy, Marianna i Tadeusz Misztalowie, Urszula i Zdzisław Najdowie,  Krystyna i Jerzy Bartosikowie, Krystyna i Stanisław Chylińscy, Bożena i Wojciech Siwkowie, Stanisława i Ryszard Boguccy, Jadwiga i Janusz Głowaccy, Urszula i Eugeniusz Stępniewscy, Józefa i Stanisław Głowaccy, Krystyna i Jerzy Ruszteccy, Marianna i Kazimierz Sobieccy, Irena i Franciszek Łasicowie. 

Diamentowe gody obchodzili tego dnia Państwo Janina i Kazimierz Dmoch, którzy w związku małżeńskim są już od sześćdziesięciu lat.

Wszystkim Parom świętującym swoje Złote Gody życzymy wielu lat zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Tekst i fot. MŁ

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010