Zapraszamy na IV Cross z historią w tle

ostatnia zmiana: 27.04.2017
 

Gmina Leszno zaprasza na IV Cross z historią w tle! 

Główną atrakcją imprezy będzie IV Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej na 10 km, zorganizowany na cześć weteranów walk stoczonych w Puszczy Kampinoskiej podczas II wojny światowej. Rejestracja na stronie crosszhistoria.pl w zakładce Bieg Główny.

Impreza odbędzie się w Lesznie, w malowniczej scenerii Kampinoskiego Parku Narodowego. Zapraszamy już 13 maja.

Inne atrakcje przewidziane w programie Crossu: 10 Małych Biegów Pamięci, inscenizacja historyczna, diorama przedstawiająca obozowisko partyzanckie i niemiecki sztab polowy, stoisko Kampinoskiego Parku Narodowego z konkursami dla dzieci, pokazy broni, pionierki harcerskiej, wystawa prac malarstwa śp. Kpt. Tadeusza Budzyńskiego, żołnierza AK. Wśród gości honorowych obecni będą weterani walk w Puszczy Kampinoskiej.

PATRONI HONOROWI: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasador Węgier Orsolya Kovacs, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, Inspektor Wojsk Lądowych gen. Bryg. Wojciech Grabowski, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego  Mirosław Markowski, Prezes Środowiska Grupy Kampinos ŚZŻAK Marcin Biegas, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski

PATRONAT MEDIALNY: TVP 3, TVP Historia, RDC, MaratonyPolskie.PL

SPONSORZY: IPN, BioPlanet, Powiat Warszawski Zachodni 

Szczegółowe informacje: www.crosszhistoria.pl

Bezpośredni link do zapisów na bieg:

https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=181

Idea: Pomysł organizacji imprezy biegowo-historycznej Cross z historią w tle zrodził się z potrzeby przywołania zapomnianej historii pełnej heroicznych czynów i postaw żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej. Edyta Przybysławska 


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010