Zapraszamy na Klubową Wystawę Chartów

ostatnia zmiana: 14.05.2018
 

 

  Sekcja Charta i Charta Wyścigowego Warszawskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce wraz z Klubem Charta w Polsce oraz Klubem Charta Polskiego ZKwP organizują w dniach 19-20 maja 2018 na terenie gospodarstwa agroturystycznego AGROKULTURA KORFOWE w Korfowem wyjątkową imprezę kynologiczną. Składają się na nią 3 wystawy chartów oraz terenowe wyścigi chartów. Dla charciarzy to wielkie święto, bowiem tylko raz w roku poddają oni ocenie swoje psy na Klubowej Wystawie Chartów, na której psy mogą zdobyć prestiżowe tytuły Zwycięzcy Klubu w różnych kategoriach: począwszy od Zwycięzcy Klubu Szczeniąt po Zwycięstwo Klubu Weteranów. Odrębną wystawę będą miały charty polskie, nasza rodzima rasa, odtworzona dużym wysiłkiem polskich kynologów w latach 60-tych.

Zaproszenie do sędziowania przyjęli znakomici sędziowie z Francji, Finlandii, Szwajcarii i Holandii, znawcy charcich ras i hodowcy chartów. Korzystając z ich obecności organizatorzy postanowili umożliwić właścicielom chartów niejako podwójne spotkanie z sędziami, dlatego odbędą się dwie wystawy: w sobotę 19 maja Klubowa Wystawa Chartów, a w niedzielę 20 maja Krajowa Wystawa Chartów. Każdego dnia sędziowie będą oceniać inne rasy. Wystawie Klubowej patronuje Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, zaś Krajowej Wystawie Chartów - Wójt Gminy Leszno. Atrakcją imprezy będą Międzynarodowe Terenowe Wyścigi Chartów, w których udział weźmie 130 psów różnych charcich ras z Polski, Łotwy, Litwy, Czech, Rosji. Startować będą zarówno małe charciki włoskie, jak i duże charty rosyjskie i charty afgańskie, także sprytne i zwinne charty angielskie whippety. Na wyścigach, imitujących pogoń za zającem, psy maja okazję pokazać swoje umiejętności użytkowe, wszak chart to wspaniały myśliwy z nieprawdopodobnym instynktem pogoni. Oceniać zmagania wyścigowe będą sędziowie specjaliści w tej dziedzinie psich sportów ze Słowacji, Belgii, Niemiec i Polski. Warto choć raz zobaczyć jak bardzo charty lubią gonitwę za sztucznym zającem, jaką radość sprawia im bieganie, jak bardzo przeżywają swoje starty.

Późnym popołudniem w niedzielę zostanie rozstrzygnięty konkurs tzw. PIĘKNO I PRACA na najwszechstronniejszego charta wydarzenia. Piękno chartów ocenią sędziowie na wystawach, zaś pracę - na parkurze wyścigowym. Suma punktów z obu konkurencji pozwoli wybrać tego najlepszego.   

Zapowiada się wspaniałe widowisko, weekend z charcimi pięknościami, zwanymi psią arystokracją. Wstęp na teren imprezy wolny. Jeżeli ktoś chce wybrać się ze swoim pieskiem musi pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia z ważnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Na terenie wystaw psy muszą być trzymane na smyczy. Podczas biegów nie wolno spacerować po parkurze: charty rozwijają prędkości nawet do 60 km na godzinę i zderzenie przy takiej prędkości może narazić psa na dotkliwe urazy. Liczne stoiska handlowe z psimi gadżetami dostępne są dla publiczności. Mała gastronomia oferuje smaczne potrawy z grilla. Dla zmotoryzowanych bezpłatny parking.

Więcej informacji znaleźć można na: https://www.facebook.com/events/427328094349533/

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010