Zaproszenie na koncert w Laskach

ostatnia zmiana: 08.07.2016

W niedzielę 10 lipca w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach o godzinie 20.00 odbędzie się koncert dwunastej edycji festiwalu muzycznego „W Krainie Chopina”.
Solistką tego wieczoru będzie niezwykle wszechstronna artystka Joanna Lalek. Klawesynistka i śpiewaczka /mezzosopran/, zajmująca się wieloma stylami muzycznymi. Na kontuarach organów laseckich zasiądzie Jarosław Wróblewski – znany polski organista, dziekan i wykładowca wydziału organów Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, który zapoczątkuje cykl koncertów organizowanych w ramach naszego festiwalu pt. „Wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i ich wychowankowie”.
Podczas kolejnych niedziel, po mszy św. wieczornej w krótkich prezentacjach, usłyszymy wychowanków Jarosława Wróblewskiego. Cykl powstał z inicjatywy Festiwalu Muzycznego „W krainie Chopina”, przy współpracy z parafią Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach i Gminą Izabelin. Partnerem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo na oficjalnej stronie: www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl

Organizatorzy:
Gmina Izabelin