Zawodnicy RENSEI podczas międzynarodowych zawodów

ostatnia zmiana: 14.03.2018
 

W dniach 3-4 marca 2018 r. w Bydgoszczy odbyły się XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Karate WKF CENTRAL EUROPE OPEN. W zawodach tych wzięło udział 48 klubów z 9 państw Europy i Afryki. Nasz klub reprezentowało 5 zawodniczek i 2 zawodników. Zawody stały na wysokim poziomie. I tym bardziej cieszy fakt, że wywalczyliśmy 4 brązowe medale!

– w konkurencji kata drużynowe dziewcząt U-10, 3. miejsce wywalczyła drużyna dziewcząt w składzie: Helenka Szłyk, Kasia Przybylińska i Alicja Bartosik. Dziewczyny walczyły dzielnie, ulegając w półfinale, nieznacznie 2:3, wyraźnie starszym przeciwniczkom. 

– w konkurencji kata indywidualne dziewcząt U8 białe pasy (początkujący), wśród 14 startujących zawodniczek, znalazły się Helenka Szłyk i Kasia Przybylińska. Obie dziewczyny zdobyły brązowe medale! Kasia w decydujących walkach najpierw uległa 1:4 późniejszej zwyciężczyni tej konkurencji, a następnie w repasażu – walce o brązowy medal, nie dała najmniejszych szans przeciwniczce, pokonując ją 5:0. Helenka, jedna z najmłodszych zawodniczek zawodów, otarła się o finał. Najpierw pokonała Rosjankę 4:1, potem kolejną zawodniczkę 5:0. W walce o finał, przegrała stosunkiem głosów tylko 2:3. Pozostała jej walka o brąz, walka z której Helenka wyszła zwycięsko. 

– w konkurencji kumite indywidualne chłopców U-14 (-50kg), Jakub Dobrzyński wywalczył brązowy medal. W stawce 16 zawodników, Jakub najpierw pokonał zawodnika z Lęborka, potem przy stanie 0:0, decyzją sędziów 1:4 przegrał z późniejszym zwycięzcą tej konkurencji. W takiej sytuacji pozostały mu jeszcze repasaże, a w nich najpierw pokonał zawodnika ze Szczecina 2:0, a w walce o brązowy medal, jednogłośnie 5:0 zawodnika z Elbląga.   

W zawodach tych wzięli udział również: Marysia Woszczenko, Kasper Szubski oraz Marysia Jakubik. Choć nie udało im się zdobyć medalu, to i tak jesteśmy bardzo dumni z ich postawy. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pozwolili swoim pociechom reprezentować RENSEI na tak dużym i mocnym turnieju.Miłym akcentem na koniec turnieju było pozytywne ukończenie egzaminów na stopień „Sędziego Technicznego” WKF przez senpai Michała Zająca oraz senpai Kamila Wojtkowskiego, a także na stopień „Okręgowy B” przez sensei Ewę Gąsiewską. Dołączyli oni do zespołu sędziów zawodów, wśród których był również sensei Daniel Kucharski (Krajowy B).  Olbrzymie brawa za odwagę, postawę i osiągnięte wyniki dla wszystkich zawodniczek i zawodników RENSEI.

Oss!

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010