Relikwie Błogosławionego JP II w zaborowskim kościele

ostatnia zmiana: 15.02.2013

W niedzielę 3 lipca br. odbyła się uroczystość wprowadzenia Relikwii Błogosławionego Jana Pawła II w mury zaborowskiego kościoła. Z tej okazji miała miejsce uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Jego Ekscelencja biskup Tadeusz Pikus. W czasie mszy wprowadzono do Kościoła Św. Anny w Zaborowie Relikwie z sutanny zbroczonej krwią w czasie zamachu na Papieża Jana Pawła II na placu św. Piotra w Watykanie 13 maja 1981r.

Ta cenna Relikwia jest darem dla Parafii w Zaborowie od mieszkańca naszej gminy Pana Aleksandra Gudzowatego i pozostanie na stałe w Kościele św. Anny .

Relikwia znajduje się w ozdobnej złoconej kapsule na tle płatków kwiatu otoczona łacińskim napisem: Ex Sanguine Beati Joannis Pauli II- Papae (z Krwi Błogosławionego Jana Pawła II- Papieża).

W tej, jakże ważnej dla lokalnej społeczności chwili udział wzięli min. Wójt Andrzej Cieślak, Wicestarosta Paweł Białecki, Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, Dyrektor KPN Jerzy Misiak, Aleksander Gudzowaty, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta oraz wielu innych dostojnych gości i licznie przybyli na uroczystość wierni.