Zakończyła się akcja "Lato 2011" w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 09.09.2011

Akcja "Lato 2011" w Gminie Leszno

Cykl imprez zaplanowanych w akcji letniej poprzedziło spotkanie z podróżnikiem i fotoreporterem Bogumiłem Rzucidło i jego małżonką Rosario z Ekwadoru. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroje narodowe i eksponaty z czterech kontynentów. Najmłodsza publiczność mogła ubrać futra z lamy pochodzące z Boliwii, rzeczy plemienne z delty Orinoko, stroje narodowe z Wysp Wielkanocnych i wiele innych ciekawych rekwizytów przywiezionych przez naszych globtroterów. Wszystko możemy obejrzeć w galerii zdjęć.

Niekorzystna lipcowa aura nie przeszkodziła nam w realizacji wszystkich wyjazdów, rozgrywek sportowych, konkursów i turniejów.

Najwięcej chętnych, jak zwykle, mieliśmy na wyjazdy na basen. Po raz kolejny skorzystaliśmy z oferty rekreacyjnej Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie z różnymi atrakcjami (zjeżdżalnie, gejzery wodne, jacuzzi).

Dwukrotnie skorzystaliśmy z dobrej propozycji kina Centrum Kultury w Błoniu. Za seanse filmowe przygotowane specjalnie dla nas serdecznie dziękujemy.

Dużą ilość widzów ze świetlic gminnych, przedszkola w Zaborowie i przedszkola "Żak” w Lesznie gościliśmy na spektaklu teatralnym "Rubinowy Książę", który odbył się w Świetlicy w Lesznie.

Nowatorskim pomysłem na lato była oferta firmy szkoleniowej Edoka, która zorganizowała nam zajęcia z wizażu, ruchu scenicznego, tańca i stroju w klimacie afrykańskim. Odbyło się kilka takich spotkań, w różnych grupach wiekowych, a finałem tych przygotowań będzie pokaz mody afrykańskiej - Leszno 2011 na skwerku przed Urzędem Gminy, 6 sierpnia 2011.

Dopełnieniem tych wszystkich atrakcji były gry i zabawy organizowane w salach, zajęcia plastyczne, konkursy warcabowe i inne zajęcia dostosowane do wieku i zainteresowań uczęszczających na nie dzieci.

Kiełbaski z grilla i słodycze przygotowane na zakończenie akcji letniej w Świetlicy w Łubcu smakowały wyśmienicie. Impreza kończąca zgromadziła 50 uczestników ze wszystkich Świetlic, a w całej akcji uczestniczyło ponad 200 dzieci z Gminy Leszno.

K. Z.