Zakończyła się akcja "Lato 2011" w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 09.09.2011
 

Akcja "Lato 2011" w Gminie Leszno

             Cykl imprez zaplanowanych w akcji letniej poprzedziło spotkanie z podróżnikiem i fotoreporterem Bogumiłem Rzucidło i jego małżonką Rosario z Ekwadoru. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroje narodowe i eksponaty z czterech kontynentów. Najmłodsza publiczność mogła ubrać futra z lamy pochodzące z Boliwii, rzeczy plemienne z delty Orinoko, stroje narodowe z Wysp Wielkanocnych i wiele innych ciekawych rekwizytów przywiezionych przez naszych globtroterów. Wszystko możemy obejrzeć w galerii zdjęć.

     Niekorzystna lipcowa aura nie przeszkodziła nam w realizacji wszystkich wyjazdów, rozgrywek sportowych, konkursów i turniejów.

     Najwięcej chętnych, jak zwykle, mieliśmy na wyjazdy na basen. Po raz kolejny skorzystaliśmy z oferty rekreacyjnej Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie z różnymi atrakcjami (zjeżdżalnie, gejzery wodne, jacuzzi).

      Dwukrotnie skorzystaliśmy z dobrej propozycji kina Centrum Kultury w Błoniu. Za seanse filmowe przygotowane specjalnie dla nas serdecznie dziękujemy.

      Dużą ilość widzów ze świetlic gminnych, przedszkola w Zaborowie i przedszkola "Żak” w Lesznie gościliśmy na spektaklu teatralnym "Rubinowy Książę", który odbył się w Świetlicy w Lesznie.

      Nowatorskim pomysłem na lato była oferta firmy szkoleniowej Edoka, która zorganizowała nam zajęcia z wizażu, ruchu scenicznego, tańca i stroju w klimacie afrykańskim. Odbyło się kilka takich spotkań, w różnych grupach wiekowych, a finałem tych przygotowań będzie pokaz mody afrykańskiej - Leszno 2011 na skwerku przed Urzędem Gminy, 6 sierpnia 2011.

       Dopełnieniem tych wszystkich atrakcji były gry i zabawy organizowane w salach, zajęcia plastyczne, konkursy warcabowe i inne zajęcia dostosowane do wieku i zainteresowań uczęszczających na nie dzieci.

       Kiełbaski z grilla i słodycze przygotowane na zakończenie akcji letniej w Świetlicy w Łubcu smakowały wyśmienicie. Impreza kończąca zgromadziła 50 uczestników ze wszystkich Świetlic, a w całej akcji uczestniczyło ponad 200 dzieci z Gminy Leszno.

                                                                                                                                              K. Z.

zobacz zdjęcia

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010