Finał III edycji konkursu literackiego

ostatnia zmiana: 15.02.2013

Finał III edycji konkursu literackiego „O liść lesznowskiej topoli”

Od czerwca do sierpnia br. trwał ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną Gminy Leszno konkurs literacki. Temat konkursu brzmiał: „Moja miejscowość w baśni, legendzie i wierszu”. Zaadresowany był do mieszkańców gminy i miał na celu promowanie rodzimych talentów literackich. Patronat nad konkursem objęli Wójt oraz Rada Gminy Leszno.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych do 16 i powyżej 16 lat. W kategorii do 16 lat pierwsze miejsce zajął Sebastian Nikonowicz. Jury doceniło wiersz pt. „Miejsce”, w którym w szczególny sposób ukazuje on historię oraz współczesność Leszna. Autor, 13-latek, prezentuje dojrzały warsztat literacki.

W kategorii powyżej 16 lat pierwsze miejsce zajęła Pani Elżbieta Wolska za utwór pt.Baśń o tym, jak Kacperek przyjacielem przyrody został”. Autorka prezentuje wysoki poziom literacki. Utwór zawiera walory edukacyjne.

Wyróżnienia otrzymały Panie: Bożena Ciszewska i Daria Kacprzak. Pani Ciszewska za legendę pt. „Tajemnicza kraina ze snu…”, w której prezentuje znajomość historii Leszna i okolic. Panią Kacprzak wyróżniono za wiersze: Nasze Leszno”, „Lesznowski wiatr oraz Sąsiedzi”, w których prezentuje osobiste spojrzenie na otaczającą rzeczywistość oraz ciekawą formę poetycką.

Pierwsze miejsca uhonorowano statuetką w kształcie liścia topoli. Wszyscy uczestnicy otrzymali albumy książkowe oraz drugi tom książki o Lesznie, autorstwa Pana Edmunda Waleriańczyka. Nagrody wręczał Wójt Gminy - Pan Andrzej Cieślak.

Nagrodzone utwory będą publikowane na stronie internetowej Urzędu Gminy. Są również wyeksponowane w Bibliotece.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Bożena Sulik, Mirosława Dymek