Lato 2012 w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 15.02.2013

„LATO 2012” w Gminie Leszno

Bardzo różnorodna oferta wakacyjna zachęciła dzieci i młodzież do masowego skorzystania z wyjazdów, turniejów sportowych i spotkań integracyjnych oraz konkursów i zabaw w sali. Uczestnikom akcji oferowaliśmy darmowe przejazdy autokarami, dzieci płaciły tylko za bilety wstępu. Jak zwykle, najwięcej chętnych mieliśmy na wyjazdy do kompleksu basenów termalnych w Mszczonowie, z różnymi atrakcjami wodnymi. Odbyło się sześć takich wyjazdów i była to naprawdę duża frajda, szczególnie dla tych, którzy nigdzie nie wyjechali podczas wakacji. Odskocznią od gier komputerowych były warsztaty rękodzieła artystycznego i malarstwa organizowane w Świetlicy w Lesznie. Zapewniliśmy dzieciom i młodzieży wszystkie niezbędne materiały i pod okiem instruktorów powstały wielobarwne hafty przedstawiające kompozycje kwiatowe, zwierzątka i inne wybrane przez dzieci wzory. Dla wielu, szczególnie chłopców, był to pierwszy kontakt z igłą i nitką, co na pewno przyda się im w życiu codziennym. Wesołe wędkowanie w Karpinku pozwoliło nie tylko złowić po raz pierwszy rybkę, ale również zapoznać się z techniką i zasadami wędkowania. Asystujący wędkarzom mogli podziwiać pięknie kwitnące nenufary, zobaczyli już tylko fragmenty naszej historycznej topoli i wzięli udział w zabawach na świeżym powietrzu. Jedynym limitowanym był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy tam zabrać łącznie 70 osób. Oprócz planetarium mogliśmy obejrzeć wielkie i małe maszyny, pograć na laserowej harfie, obejrzeć pokaz krzesania ognia, pobawić się w księżycowym piasku. To tylko niektóre z wielu atrakcji, które pozwoliły zaspokoić gusta i oczekiwania młodszych i starszych. Turniej piłki nożnej zorganizowany przez Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny w Lesznie zgromadził nie tylko młodych zawodników Klubu „Partyzant”, ale również wielu piłkarzy amatorów, także płci żeńskiej. Byli również wiernie kibicujący rodzice, wiele emocji i dużo dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dyplomami nagradzaliśmy również turnieje: warcabowy i tenisa stołowego, które zorganizowane były w Świetlicy w Lesznie. Amatorów piłki siatkowej i wszystkich chętnych do skorzystania z bogato wyposażonej siłowni gościła Świetlica w Zaborowie. Urozmaiceniem naszej oferty były seanse kinowe w Centrum Kultury w Błoniu. Tym razem dzieci obejrzały filmy pt. „Magiczna podróż do Afryki” i „Przygody Tin Tina”. Amatorów pieszych wędrówek po lesie zabraliśmy na wycieczkę dolinką Roztoki. Mogliśmy skorzystać również z placu zabaw w Roztoce i zorganizować tam warsztaty plastyczne. Na finał wakacyjnych atrakcji udaliśmy się do Świetlicy w Łubcu. Muzyka, śpiew, taniec i dużo dobrej zabawy podczas integracyjnego spotkania dzieci i młodzieży uczestniczących w akcji letniej z pensjonariuszami Ośrodka Samopomocy w Łubcu pozostanie w naszej pamięci do następnych wakacji. Organizatorami akcji „LATO 2012” były Świetlice Gminne w Lesznie, Zaborowie, Łubcu i Czarnowie oraz Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny w Lesznie.

Krystyna Ziubińska
                                                                                                                                                                                              Dyrektor Świetlicy w Lesznie