Majówka 2011

ostatnia zmiana: 28.06.2011
 

Ósma Majówka na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie odbyła się w tym roku nietypowo, bo 5 czerwca. Tradycyjnie uroczystego jej otwarcia dokonał Wójt Gminy Leszno, Pan Andrzej Cieślak wraz z Panią Lilianą de Vacqueret, Dyrektorem Szkoły.

Dzięki hojnym sponsorom dzieci mogły korzystać z urządzeń rekreacyjnych takich jak dmuchana zjeżdżalnia Bajdocja czy symulator rodeo, który przyciągał nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Zainteresowani mogli również strzelać z łuku, poznać tajniki pracy kowala, poczuć się jak średniowieczni rycerze, malując swoje tarcze i broniąc  zamku w Kąciku Młodego Odkrywcy lub  wykazać się zdolnościami plastycznymi i malować pod okiem prawdziwych fachowców. W punkcie medycznym  ćwiczono  udzielanie pierwszej pomocy  korzystając z umiejętności doświadczonego ratownika medycznego. Przed ośrodkiem  Medicoru w czasie majówki stał Mammobus, w którym można było skorzystać z bezpłatnej mammografii lub badania densytometrycznego (badanie gęstości kości w kierunku osteoporozy). Wielką atrakcją była akcja ratownicza przygotowana przez zaborowskich strażaków, polegająca na gaszeniu wraku samochodu, jak i obserwacja terenu szkoły z kosza strażackiego. Na miłośników zwierząt czekały  konie, na których można było pojeździć wierzchem. Na placu rozstawiono również namioty, w których harcerze demonstrowali swoje umiejętności.  Zainteresowani mogli również skorzystać z  porad  i usług fryzjerów, którzy na poczekaniu wykonywali chętnym niepowtarzalne fryzury.   Każdy mógł  zrobić  zakupy   na kiermaszu książki,  rękodzieła, stoisku z wikliną, kwiatami czy biżuterią. Na głodnych, spragnionych i lubiących słodkości czekały potrawy z grilla, swojskie jadło (pajda chleba ze smalcem), chłodne napoje oraz smaczne, domowe wypieki przygotowane przez rodziców, babcie czy ciocie uczniów naszej szkoły.

Na scenie występowały dzieci z przedszkola w Zaborowie,  chór „Ballada” z Leszna oraz „Sami Swoi” z Borzęcina, uczniowie szkolnego koła tanecznego zaprezentowali zaś swoje umiejętności taneczne. Podziwialiśmy pokaz karate, tańce   i śpiewy zespołu ludowego „TĘCZA” z Radzikowa, pokazy taneczne młodzieży z gminnego Domu Kultury w Lesznie, młodzieżowy taniec breakdance wykonywany przez zespół Progress oraz  potyczki rodzin w konkursie rodzinnym. Na hali sportowej odbywał się Turniej Piłki Siatkowej a na boisku szkolnym podziwiano loty modeli samolotów z kolekcji Pana Berensa. Uwieńczeniem całej imprezy był występ zespołu „HMURY”.

Mamy nadzieję, że nikt nie żałował spędzonego z nami niedzielnego popołudnia.

Zgromadzone przez nas środki finansowe zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu podręczników i wycieczek dla wszystkich potrzebujących dzieci z naszej szkoły.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za finansowe i materialne wsparcie, bez którego nie odbyłaby się nasza wspólna Majówka.

 

Sponsorzy tegorocznej Majówki:

Gmina Leszno, Medicor, Florimex, Helio, Skynet, Delikatesy „Sokół”, Rezaw – Plast, Goldfoam, Dawtona,   A.A.Borzewscy, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna, Klub Karate 

                                                                              

                                                                                                                         Anna Połeć i Bogusława Ciupa

 

 

zdjęcia z Majówki

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010