VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

ostatnia zmiana: 26.04.2012

„Każda książka, drogie dzieci,

coś mądrego Wam poleci”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania czytelnictwa oraz krzewienie kultury pięknego słowa zorganizowała po raz szósty Konkurs Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Każda szkoła w drodze eliminacji wewnętrznych typuje trzech uczestników. Wybrani uczniowie podczas eliminacji powiatowych mają trzy minuty na zaprezentowanie wybranego fragmentu prozy, który jest oceniany pod względem doboru tekstu, wyrazistości, dykcji oraz intonacji. Wskazane jest, aby był to ciekawy fragment, zawierający dialog, którym czytający potrafi przykuć uwagę słuchaczy, a nawet rozbawić, co jest mile widziane i wynika z regulaminu. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, z roku na rok rośnie jego poziom.

Przesłuchania uczestników i rozdanie nagród odbyło się 18 kwietnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej.

Uzgodniono następujący werdykt :

I miejsce -  Jan Brajczewski z Leszna i Patryk Malec-Nagadowski z Ożarowa Maz.

II  miejsce - Michał Pietrzak z Bieniewic

III miejsce -  Natalia Stankiewicz z Kampinosu, Justyna Korzeniowska z Leszna i Bartłomiej Zimak ze SP Nr 1 w Błoniu.

Ponadto przyznano 7 wyróżnień, otrzymali je: Kornelia Tsiomo i Piotr Karpiński z Kampinosu, Sylwia Niemyjska z Ożarowa Maz., Aleksandra Sobczyk i  Milena Woźny ze SP Nr 1 w Błoniu, Wiktor Bargieł z Leszna, Aleksandra Kowalewska z Płochocina.

Wyniki ogłosił przewodniczący komisji Roman Nowoszewski, a nagrody i dyplomy wręczał wicestarosta Paweł Białecki, który pogratulował organizatorom pomysłu na propagowanie czytelnictwa.  To, że każdy z uczestników mógł otrzymać książkę i jakiś drobiazg zawdzięczamy  Panu Staroście Janowi Żychlińskiemu i Burmistrzowi Zenonowi Reszce, którzy objęli nad Konkursem honorowy patronat. Bardzo za to dziękujemy.

Anna Buźniak