XIX Finał WOŚP w Lesznie

ostatnia zmiana: 17.02.2011

Już po raz dziewiąty Leszno grało i bawiło się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z okazji XIX Finału gromadziliśmy datki na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Suma, jaką udało nam się zebrać okazała się zdecydowanie najlepszą w naszej historii. Było to aż 16 500 złotych (w tym 3 300 z licytacji)!

Pobicie rekordu to głównie zasługa ciężkiej pracy naszych wolontariuszy oraz wielkiej hojności sponsorów, którzy przekazali na aukcję bardzo dużo ciekawych gadżetów i przedmiotów, ale i nie tylko. Oprócz tradycyjnych "orkiestrowych" serduszek podarowanych przez P. Lilę Morkowską licytowaliśmy także między innymi lekcje tańca, możliwość jednodniowego objęcia stanowiska Wójta Gminy, czy też Dyrektora ZSP w Lesznie. W ramach akcji "Przez żołądek do serca, za serce" zlicytować można było także obiady i inne posiłki w okolicznych barach i restauracjach. Swój wkład w nasz wspólny sukces wnieśli także lesznowscy strażacy. Ich pyszna grochówka regenerowała siły licytujących, a dochód z jej sprzedaży trafił do puszki WOŚP-u.

Dziękujemy ofiarnym mieszkańcom Gminy Leszno oraz naszym wolontariuszom: Angelice Borysewicz, Paulinie Czyrka, Aleksandrze Grądzik, Paulinie Kruzel, Agacie Liszkiewicz, Mai Morkowskiej, Marietcie Morkowskiej, Miłoszowi Morkowskiemu, Natalii Nowak, Agacie Nowickiej, Bartkowi Piekaczowi,  Weronice Ploch, Łucji Pruskiej, Danielowi Regulskiemu oraz Bogumile Stanickiej. Nasi sponsorzy, którym również gorąco dziękujemy, to:

• Wójt Gminy Leszno - P. Andrzej Cieślak
  • Dyrekcja i pracownicy KPN
  • Dyrektor ZSP w Lesznie - P. Alina Stryczewska
  • Rada Gminy w Lesznie
  • Świetlica w Lesznie
  • Komendant Gminny OSP - P. Tadeusz Pruski
  • OSP - Leszno
  • Karczma "Biesisko" w Izabelinie - P. Paweł Konarski
  • Gospoda "Kampinówka" przy Dyrekcji KPN w Izabelinie - P. Wiesława Bombik
  • Restauracja "Dziupla" w Truskawiu - Państwo Dorota i Jacek Zawadzcy
  • Państwo Lila i Mariusz Morkowscy
  • Stajnia "Palamo" w Grądach - Państwo Aleksandra i Michał Walędziakowie
  • Państwo Krystyna i Janusz Łozińscy
  • Pani Kinga Zalewska
  • Pan Michał Rzepka
  • Pani Anna Szpinalska
  • Pan Mariusz Dacz - Usługi szklarsko - ramiarskie
  • Państwo Elżbieta i Lech Kaczmarek - kuchnia włoska "Serpe"
  • Państwo Barbara i Jerzy Koprowscy - Sklep "Jekop"
  • Urząd Pocztowy w Lesznie
  • Pan Grzegorz Okołów
  • Państwo Michał Wołyński i Małgorzata Lanota
  • Pani Maja Nosowska - pianistka
  • Pani Justyna Górska
  • Pan Maciej Kowalski
  • Centrum Kształcenia EPIKUR
  • Publiczne Przedszkole w Zaborowie

Dziękujemy wykonawcom, którzy bawili nas swoimi występami:

• Zespołowi Artystycznemu ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu
  • Orkiestrze Dętej
  • Lesznowskiemu Chórowi "Ballada"
  • Formacji Tańca Towarzyskiego
  • Akrobatom Cyrku "Pomponi"
  • Kwintetowi muzycznemu
  • Zespołowi "Flexi Dance"

a także prowadzącym imprezę: Mariuszowi Morkowskiemu i Lesławowi Kuczyńskiemu.

Gwiazdą wieczoru był Tomasz Jachimek - znany polski kabareciarz, a zwieńczeniem całego dzieła - "światełko do nieba" ufundowane przez Wójta Gminy Leszno.

Już dziś zapraszamy do współpracy firmy z terenu Gminy Leszno i osoby chcące nas wesprzeć dobrym pomysłem jak pozyskać jeszcze więcej funduszy w ramach, jubileuszowego, XX Finału WOŚP w styczniu 2012r.

K.Z.