Pomóż napisać książkę o szkole w Lesznie!

ostatnia zmiana: 02.12.2014
 

Apel Ś.P. Reginy Tomaszewskiej do mieszkańców leszna w sprawie projektu, który będzie kontynuowany przez syna Macieja:

"Szanowni mieszkańcy Leszna!

W związku, z pisaną przeze mnie historią Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie - poszukuję materiałów /zdjęć/ archiwalnych dotyczących tej placówki. Zwracam się  więc, z serdeczną prośbą do wszystkich rdzennych mieszkańców, o udostępnienie mi swoich szkolnych zdjęć i materiałów dotyczących szkoły! Gdy je zeskanuję – oddam! Będę się obchodziła z nimi z największym szacunkiem, ponieważ wiem, jakie to skarby!!!

Poprzez tą książkę chciałabym, przypomnieć ludzi, którzy przewinęli się przez nasze życie. Niektórych już zapomnieliśmy, niektórzy odeszli - niestety już na zawsze, ale dzięki temu powrócą do naszej pamięci! Jednocześnie proszę, aby zdjęcia te były podpisane - z jakich lat pochodzą, kto się na nich znajduje, w jakich okolicznościach zostały zrobione itd.

Jest to swoisty rodzaj hołdu złożonego ode mnie dla naszej szkoły, dla nauczycieli i wszystkich ludzi, którzy mieli na nią jakikolwiek wpływ!

Jeżeli mielibyście stare zdjęcia- jak najstarsze- prosiłabym o przesłanie bezpośrednio na mojego emaila!  

 Zeskanujcie je (jeżeli możecie) te, które posiadacie!!! Będzie dla mnie prościej! Jeżeli nie macie takiej możliwości - przynieście do mnie do domu, w ramach wypożyczenia!! Nie zniszczę! Oddam zaraz po zeskanowaniu! Mój adres: Leszno ul. Piekarska 9 –  tel.: 22 725 81 38

Szczególnie interesują mnie lata 30, 40, 50, 60! Bardzo proszę!!!! Zbieranie tych zdjęć i materiałów archiwalnych jest dosyć mozolne, więc muszę się spieszyć! A może ktoś ze znajomych lub Waszych dalszych rodzin coś ma????? Nie będę powielała książek o Lesznie. Interesuje mnie tylko Nasza Szkoła!!!! Książka będzie zawierała rys historyczny, z nazwiskami ludzi - którzy już odeszli, a byli wspaniałymi pedagogami, pracownikami szkoły, uczniami!

Serdecznie, z góry, dziękuję!!!

Z poważaniem

Regina Tomaszewska"

 

 

 

Z szacunku do autorki postanowiliśmy nie zmieniać treści apelu. Po śmierci Reginy jej dzieło ma zamiar kontynuować jej syn. Jeśli ktoś jest nadal zainteresowany współpracą to zapraszamy w godzinach pracy Urzędu Gminy do pokoju nr 26.

                                                                                                                        Wójt Gminy Leszno

                                                                                                                         Andrzej Cieślak

 

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010