Informator o powszechnej samoobronie ludności

ostatnia zmiana: 25.05.2011

SZANOWNY MIESZKAŃCU GMINY LESZNO !

Zapraszam do lektury krótkiego informatora o powszechnej samoobronie i obronie cywilnej. Przedstawiam w nim podstawowe informacje, propozycje i rady  dotyczące zachowań ludzi w określonych sytuacjach. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zarówno w czasie pokoju jak i w czasie wojny mogą wystąpić na znacznych obszarach poważne zagrożenia dla zdrowia i życia ludności. W czasie pokoju zdarzają się awarie w zakładach przemysłowych lub katastrofy transportowe. W ich wyniku przedostają się do atmosfery substancje promieniotwórcze, trujące, groźne dla ludności będącej w zasięgu ich oddziaływania. Podobne zagrożenia stwarzają klęski żywiołowe.

Z A C H Ę C A M - P R Z E C Z Y T A J

MOŻESZ OBRONIĆ SIĘ PRZED ZAGROŻENIAMI

LUB PRZYNAJMNIEJ ZMINIMALIZOWAĆ ICH SKUTKI

SZEF OBRONY CYWILNEJ WÓJTGMINY